Lodowcowe Pole
Nie czyńcie Prawdy groźną i złowrogą, Ani jej strójcie w hełmy i pancerze, Niech nie przeraża jej postać nikogo
73 obserwujących
485 notek
1193k odsłony
2929 odsłon

Wczoraj Polska przeżyła zawał

Wykop Skomentuj185

Po wczoraj wygłoszonym przemówieniu Pana Kaczyńskiego każdy wróg Polski może spokojnie stanąć i z założonymi rękami obserwować i czekać na kolaps polskiego społeczeństwa i Kościoła.

Może nic już nie robić, Polacy przekroczyli horyzont zdarzeń i wpadli w czarną dziurę, a z tego nie ma już ucieczki.

Kościół kiboli to koniec kościoła i koniec Kaczyńskiego, który tę krucjatę ogłosił. Milczenie Episkopatu w sprawie tego haniebnego przemówienia, samozwańczego obrońcy KK jest końcem możliwości pogodzenia zwaśnionych stron polskiego konfliktu. 

Jedyna nadzieja w tym, że w Episkopacie ktoś przejrzy na oczy i powie – non possumus Panie Kaczyński! Kościół nie jest własnością PIS, a Pan nie ma szans na równanie się Karolowi Wielkiemu, a nawet Pepinowi Małemu, znaj miejsce w szeregu mości Panie! Odcinamy się od waszych kibolskich bojówek i partyjnych patroli, nie macie wstępu na teren Kościoła…

Kaczyński przy pomocy kiboli dokonał inkorporacji KK na użytek PiS. Trudno mi zrozumieć, co Wy w Polsce wyprawiacie i że nie widzicie sideł, w jakie wpadliście.

Nie chcę być tu Kasandrą, ale powiem - wczoraj ponownie od czasu stanu wojennego Polska przeżyła poważny zawał...

Rokowania są bardziej ponure niż w 1981 roku, bo wtedy społeczeństwo było w zasadzie jednomyślne i zjednoczone. Dziś jedna partia próbuje zawłaszczyć sobie nawet Kościół wykluczając niemal połowę społeczeństwa, które głosuje na opozycję.

Kościół, w którym obecne będą bojówki PiS, to diabelska karykatura chrześcijańskiej religii i precedens w skali całej historii Kościoła Powszechnego!


ps. Napisałem wiele notek popierających Prawo I Sprawiedliwość, to wie każdy czytelnik mojego bloga. Dziś, po wczorajszym przemówieniu Pana Kaczyńskiego moim osobistym przekonaniem jest to, że nikt komu droga jest demokracja nie poprze tej partii więcej. Ja z pewnością już nie - chyba, że Pan kaczyński przeprosi Polaków i Kościół za swoje słowa i uda się na emeryturę polityczną i znajdzie się w polskiej prawicy ktoś o prawidłowym rozumieniu czym są demokratyczne rządy.Wykop Skomentuj185
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka