Lodowcowe Pole
Nie czyńcie Prawdy groźną i złowrogą, Ani jej strójcie w hełmy i pancerze, Niech nie przeraża jej postać nikogo
71 obserwujących
464 notki
1128k odsłon
2310 odsłon

Na marginesie polsko– izraelskiego konfliktu

Wykop Skomentuj85


Podli ludzie już tak mają. Potrafią jak za pomocą czarodziejskiej różdżki zamieniać dobro w zło.

Każdy twój sukces poprzez obmowę zamienią w Twoją klęskę, każdy czyn, z którego byłeś dumny w hańbę...

Ludzie podli, to ci, których należy się wystrzegać, lecz często są obłudnikami o dwóch twarzach. Powiedzą ci "na mnie możesz liczyć", a kopią głęboki dół, aby cię do niego wtrącić. Tak, więc kiedy w taki dół wpadasz nie wierzysz, że to dzieje się naprawdę.

Ludzie podli powodują obrzydzenie, kiedy już pokażą kim są...

Indywidualne doświadczenia ocalałych Żydów są właśnie zależne od tego, ilu podłych ludzi spotkali na swojej drodze do ocalenia. Doświadczenie podłości bardzo boli - o czym sam przekonałem się podczas ostatniego w Polsce pobytu - i odciska się głęboko w naszej świadomości, niczym piętno wypalone na duszy.

Niby racjonalizujesz, niby wiesz, że nie wszyscy są tacy, że nie wszyscy to gady, a jednak coś Cię uwiera, coś nie daje spokoju. Wszak ci ludzie doskonale odnajdują się w społeczeństwie... I oni są w każdym społeczeństwie, nie ma ich mniej w Polskim, nie ma ich mniej w Niemieckim i Izraelskim...

To, z jakiego powodu uwiera mnie bardziej to, co stało się w Polsce? To proste - bo tam się urodziłem i wychowałem, bo to mój dom...

Przecież dla Żydów, to też był dom i miejsce urodzenia, byli częścią tego społeczeństwa no jak wtedy zrozumieć, że "znajomi i przyjaciele“ , kiedy ich prosili o pomoc im tej pomocy nader często odmawiali?

Czasem nie dziwię się tej goryczy innych ludzi. Wszak sam nie potrafię się jej pozbyć, a przecież nie potrzebowałem pomocy i moja sytuacja dotyczy zupełnie innych spraw i jest całkowicie nieporównywalna do spraw życia i śmierci.

Ocaleni z Holokaustu mówią o swoich doświadczeniach i oni mają obowiązek mówić prawdę. Tę dobrą jak i tę złą.

Jednak na tej prawdzie żeruje o wiele więcej ludzi podłych niż dobrych i to jest wielki problem... Bo dla nich istnieje tylko to, co jest im potrzebne do przeprowadzenia własnych planów.

Bo czyny heroiczne Wasze i Waszych przodków przodków tacy podli ludzie zamienią na hańbę.


Czy jest jakiś sposób na to, aby przeciwstawić się temu? Podłych ludzi nie zmienimy, ale szukać musimy tych, z którymi nam po drodze i tych, którym z nami po drodze.


Kochni Polacy nie dajcie się podpuścić prowokatorom nawołującym do oddawania medali „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata” nie wolno Wam ich oddawać! Nie dajcie się  sprowokować głupcom i podłym manipulatorom. Tylko czekają na ilustrację ich narracji. Chcecie, aby ich było na wierzchu?


V4 z Izraelem to będzie potęga, której boją się siły chcące przejąć całkowitą kontrolę nad Europą.

To, że udało im się storpedować spotkanie w Izraelu, to jeszcze nie tragedia, choć dramat. Ale to wyraźny sygnał, że aby osiągnąć swoje cele będą właśnie szarpać najniebezpieczniejszą strunę ludzkiej duszy – nasze emocje.
W komentarzu do polsko izraelskiego konfliktu Eli Barbur powiedział:Wykop Skomentuj85
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka