24 obserwujących
113 notek
206k odsłon
  483   2

Komunia Święta - pokarm życia doczesnego i wiecznego

Zapewne wszyscy wiedzą, że ciało ludzkie, co sekundę rozkłada od 10 do 50 milionów komórek somatycznych i zastępuje je nowymi komórkami lub naprawia. Zanim komórki będą mogły się podzielić lub rozmnażać, należy sporządzić dokładną kopię (replikę) informacji genetycznej zawartej w DNA.

Naukowcy ponoć ustalili, że ludzkie komórki stanowią 43% całkowitej liczby komórek w organizmie. Reszta to mikroskopijni koloniści. DNA jest substancją wewnątrz każdej komórki, która nosi nasz plan genetyczny. Jest on wykonany z bloków budulcowych zwanych nukleotydami. Nukleotydy można nazwać budulcem życia, ponieważ są budulcem łańcuchów DNA i RNA. Portal rodzinne skarby podaje, że komórki przewodu pokarmowego żyją tylko 5 dni. Czerwone krwinki mają żywotność tylko około 120 dni po przejściu prawie 1600 mil przez nasz układ krwionośny w tym czasie. Żywotność komórek jelitowych wynosi tylko około 4-5 dni. Komórki kości w naszym szkielecie odnawiają się co około dziesięć lat.
Tkanka wyścielająca żołądek i jelita wymienia się co 5 dni. Co 2 do 4 tygodni otrzymujemy całkiem nowy zestaw komórek skóry. Komórki wątroby wymieniają się mniej więcej co 300 do 500 dni. Nowy szkielet - 90 dni; komórki mózgowe i tkankowe - 60 dni; pęcherz moczowy - 49 dni; wątroba - 45 dni; materiał komórki DNA - 45 dni; włosy - 30 dni. 
Komórki niektórych tkanek mają żywotność lat, ale z pewnością nie żyją wiecznie. Tkanki lub komórki o wysokim wskaźniku obrotu, takie jak skóra, wyściółka jelit, białe i czerwone krwinki, a także tkanki rosnące i regenerujące, wymagają stałej resyntezy DNA i wysokiego wskaźnika obrotu RNA - kwasy rybonukleinowe - klasa jednoniciowych cząsteczek stanowiących mobilne kopie informacji zawartych w naszym DNA.
Nowa materia powstaje z substancji odżywczych (witamin, minerałów, białek) w żywności, w przewodzie pokarmowym, które są wchłaniane przez ścianę jelita do krwioobiegu. Następnie są one rozprowadzane w całym organizmie i stosowane w razie potrzeby, zgodnie z harmonogramem regeneracji organizmu. 

„Jeśli Jezus nie zmartwychwstał to bezsensowna jest wasza wiara i bezsensowne nasze nauczanie” - napisał św. Paweł w Liście do Koryntian. Jezus Chrystus, Syn Boży, Zbawiciel, Kamień Węgielny, Pierworodny wszelkiego stworzenia, Głowa Kościoła, Baranek Boży, Zmartwychwstanie i Życie, Krzew Winny, Droga, Prawda i Żywot, Król królów i Pan panów, Światłość świata, Książę Pokoju, Słowo, Słowo Boże, Słowo Życia, Alfa i Omega, Immanuel, Jam Jest, Pan wszystkiego, Prawdziwy Bóg, Jedynie Święty, Sędzia, Sprawca i Dokończyciel wiary, Chleb życia, Oblubieniec, Wybawiciel, Dobry Pasterz, Arcykapłan, Pośrednik, Skała - takimi imionami i tytułami określano Jezusa Chrystusa.  

Przez kościół niemiecki, austriacki, szwajcarski na dobre rozpoczęło się rozmontowywania tylnymi drzwiami dekalogu, czyli porządku etycznego danego nam przez Pana Boga. Jest nim udzielanie sakramentu małżeństwa osobom tej samej płci. Jest tym faktycznie usunięcie z dekalogu przykazania NIE CUDZOŁÓŻ.
Rozmontowanie tego przykazania, to rozmontowanie wszystkich pozostałych przykazań z MIŁOŚCI na czele. Sakramenty stają się wówczas zbędne. 
Nie ma DEKALOGU i PRZYKAZANIA MIŁOŚCI i ŚWIĘTYCH, to nie ma podmiotowości i wolności ISTOTY LUDZKIEJ. Substytutem będą kodeksy świeckie, ustawy, rozporządzenia. To one będą wskazywały kto jest podmiotem np. cała nadbudowa a może tylko ten, co ma miliard USD na koncie oraz kto przedmiotem - przeznaczonym do ciężkiej pracy, pracy na podmiot w aspekcie społecznym. 
Każdy liberalny biskup czy nawet ksiądz, niczym w protestantyzmie sam chce interpretować DEKALOG, PRZYKAZANIE MIŁOŚCI, PISMO ŚWIĘTE, Katechizm Kościoła Katolickiego (myślę, że zostanie wówczas usunięty, bo też będzie zbędny). Tak jak imam czy mułła w islamie.
Według mojej subiektywnej oceny, każdy taki duchowny (nie ma znaczenia ile ma lat) musi być usunięty ze stanu kapłańskiego Kościoła Katolickiego czy nawet ekskomunikowany, i w nosie mam to, że będzie łaził po mediach, promując swoją osobę, jak to ten "wrogi" kościół z nim postąpił, i opluwał jedyny Kościół Powszechny. 

Jeżeli Pan Bóg chciałby, aby mężczyzna żył z mężczyzną, a kobieta z kobietą, to nigdy by nie stworzył kobiety - Ewy z żebra Adama i nie kazał być im płodnymi. Każdy ksiądz, który uważa, że jest odwrotnie, nie powinien nigdy być księdzem.
Jest oszustem, wysłanym przez nie jawne organizacje, który chce żyć z pieniędzy wiernych, deprawować dusze ludzkie i prowadzić je do piekła - czyli pozbawić życia wiecznego.
Każdy katolik rodzi się do życia wiecznego, a nie do kredytu. Niebo, miejsce wiecznej szczęśliwości, to stan ducha. Pewnie zdarzyło się znać, zwłaszcza starszym osobom np. komunistę, który był dobrym lub przyzwoitym człowiekiem, ale odrzucał istnienie Pana Boga, pewnie w związku z tym nie chciał być zbawionym. Choć znam i takie przypadki, że prosili przed śmiercią o księdza.   

(...) wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą. Po czym Pan Bóg z żebra, które wyjął z mężczyzny, zbudował niewiastę. A gdy ją przyprowadził do mężczyzny, mężczyzna powiedział: Ta dopiero jest kością z moich kości i ciałem z mego ciała! Ta będzie się zwała niewiastą, bo ta z mężczyzny została wzięta. Dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swą żoną tak ściśle, że stają się jednym ciałem.
Chociaż mężczyzna i jego żona byli nadzy, nie odczuwali wobec siebie wstydu.

A wreszcie rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi! Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę.

Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi. 

Błogosławionych, Zdrowych, Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wypełnionych Miłością.
Niech Jezus obdarzy Was darami, a Wy je chwytajcie.


Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo