24 obserwujących
112 notek
205k odsłon
  611   0

Przekaz wicepremiera Glińskiego

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego, Piotr Gliński uczestniczył w konferencji „Poland Under the Lens" w Nowym Jorku. W sympozjum brała udział także sekretarz stanu w kancelarii premiera Anna Maria Anders.

Wicepremier powiedział:„Musimy wzmocnić walkę o wizerunek Polski. W Polsce staramy się zmieniać odpowiedzialne za to instytucje, co nie jest proste, bo zasobów jest niewiele i zaszłości są okropne. Musimy przełamywać różne interesy instytucjonalne, ale staramy się to robić. Bardzo dużo rzeczy już zrobiliśmy.”- tak podaje PAP.

Proszę państwa, jeżeli Rzeczpospolita Polska sama siebie i swoich interesów, nie będzie szanowała, nie będzie szanował jej nikt. Jeżeli Polski Uniwersytet, nie będzie szanował Rzeczpospolitej Polskiej, której ma służyć i jej interesom, a przez Nią, służyć społeczeństwu – zapomnijmy o jakiejkolwiek zmianie wizerunku.

Zwracałem na tym blogu wielokrotnie uwagę, że na czele hierarchii społecznej, w aspekcie społecznym stoi Uniwersytet. Ten Uniwersytet Polski, nie ma za zadanie tłumaczenia, elit - wychowanków np. Harvardu czy Oxfordu. Ma bronić i uzasadniać polską doktryny oraz polskie interesy i Rację Stanu – wynikające z tej doktryny. Nawet jakby to oznaczało wyrzucenie do kosza, cały osobisty dorobek intelektualny w służbie marksizmowi i postmodernizmowi. Jeżeli erudyta tego nie jest w stanie uczynić, musi odejść z Uniwersytetu.

Podczas spotkania nawiązano do problemu sformułowań kłamliwych i oszczerczych, typu „polskie obozy".

Zwycięzcko z II Wojny światowej – ideologicznej, wychodzi republikanizmu amerykański, gdzie wolność w wydaniu Locka jest egzemplifikacją w postaci indywidualizmu, który chroni jednostkę przed pychą władzy (wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego Amerykanina), gdzie substytutem tej wolności jest pistolet pod poduszką Amerykanina oraz modelowa demokracja, której symbolem jest casus intelektualny stosowany wobec indywiduum w prawie wyborczym (faktycznie wykluczenie zarówno w aspekcie politycznym, społecznym i gospodarczym - jedna z odmian współczesnego przejawu niewolnictwa).

Wygranym jest marksizm w wydaniu radzieckim z którego wyrasta eugenika w postaci eksterminacji ludności – elementu szkodliwego genetycznie.
Natomiast z "Zimnej wojny", wygranym wychodzi republikanizm amerykański i współpracujący na zasadzie autonomii z nim – Kant wypełniony Lutrem – Niemcy.

Przywódcy Izraela i Rosji w sierpniu 2009 roku, w Soczi określili II wojnę światową mianem„największej tragedii w historii ludzkości". Peres stwierdził, że gdyby nie Rosja, to świat nie poradziłby sobie z zagrożeniem ze strony Hitlera. Miedwiediew i Peres mieli powiedzieć:„Wyrażamy głębokie oburzenie z powodu prób negowania ogromnego wkładu, wniesionego przez naród rosyjski i inne narody Związku Radzieckiego w zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami". Przywódcy wyrazili też oburzenie z powodu „prób negowania zbrodni Holokaustu, dokonanych przeciwko europejskim Żydom, ludobójstwa przeciwko nim, które ostatecznie zostało powstrzymane przez Armię Czerwoną i wojska aliantów".

Co to oznacza? Wojna Światowa dla współczesnej Rosji, nie zaczęła się 1 września 1939 roku, a 22 czerwca 1941 roku i Izrael to potwierdził.

Od wielu lat w obiegu publicznym za granicą, pojawiają się fałszywe i kłamliwe określenia takie jak: „polskie obozy śmierci", „polskie obozy zagłady", czy „polskie obozy koncentracyjne".

W tym, że 2009 roku – jak podaje wikipedia, kłamliwe sformułowania, typu: „polskie obozy koncentracyjne” - według raportu polskiego MSZ pojawiło się aż 103 razy w zagranicznych mediach. Najczęściej termin ten pojawił się w Niemczech – 20 razy, po 16 w mediach amerykańskich i hiszpańskich, 8 razy w Austrii, 6 w Kanadzie, 6 we Włoszech, 5 razy we Francji. Kłamliwe sformułowania typu: „polskie obozy śmierci", „polskie obozy zagłady", czy „polskie obozy koncentracyjne" – jak podaje wikipedia posługiwały się: amerykański „New York Times”, New York Daily News (Polish concentration camps, Polish death camp, Polish Holocaust), brytyjski „The Guardian” czy „The Australian” oraz amerykańskie stacje telewizyjne ABC News i CBS News które użyły zwrotów „Sobibór – Polish Nazi death camp” i „Poland’s Treblinka death camp”. „Der Spiegel”, „Bild”, „Der Tagesspiegel”, „Stern”, „Focus”, „Die Welt”, „Westdeutsche Zeitung”, „Junge Welt”, „Thurgauer Zeitung”, „Die Zeit”, „Süddeutsche Zeitung” niemiecka agencja prasowa „DPA”, niemiecki oddział Reuters, internetowy portal rozgłośni „Saarländischer Rundfunk” oraz portal internetowy niemieckiej telewizji N-tv oraz izraelski dziennik „Haaretz”, a także na swoich stronach internetowych Centrum Szymona Wiesenthala.

Zwrotu „Polski obóz śmierci” – użył Prezydent Imperium Barack Obama, podczas wygłaszania laudacji na cześć Jana Karskiego - ceremonii pośmiertnego uhonorowania bohaterskiego kuriera polskiego podziemia, Prezydenckim Medalem Wolności.

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale