Blog
Percepcja bez emocji
an24
an24 wnioski analizy politologia
17 obserwujących 67 notek 114008 odsłon
an24, 25 maja 2017 r.

Chiny pokazały Rosji miejsce w szyku. Zmiany, zmiany w Rządzie.

3656 37 0 A A A

Zakończył się Szczyt Pasa i Szlaku, czyli spotkanie przywódców państw położonych wzdłuż Nowego Jedwabnego Szlaku proponowanego przez konfucjanizm.

Skoro Nowy Jedwabny Szlak ma się kończyć w Polsce i na tych ziemiach ma powstać największy i nowoczesny port lotniczy w Europie – to oznacza zmianę geopolityki i podmiotową rolę Polski i Międzymorza. Konfucjanizm chce zrobić z Polski mocarstwo regionalne w aspekcie politycznym, gospodarczym i społecznym. Odbudować suwerenną Rzeczpospolitą w tych aspektach, także w ujęciu zewnętrznym i wewnętrznym, jaką byliśmy w okresie I RP do czasu Powstania Chmielnickiego, kiedy towary handlowe docierały lądem do Polski, następnie z Polski do krajów Europy.

Na szczycie nie było Imperatorowej Theresy May. Nie było Republik – Francji (Rousseau i Monteskiusza) i Niemiec (Kanta wypełnionego Lutrem). Oznacza to, że Chiny postawiły na swoim. Szlak będzie się kończył w Polsce (nie w Petersburgu). Nie będzie rozliczenia tych transakcji w Euro, jak sobie tego życzyłaby Kant wypełniony Lutrem. Londyn rozlicza blisko 80% instrumentów pochodnych (derywatów) w euro. Rozlicza też derywaty denominowane w walutach krajowych innych krajów członkowskich nienależących do strefy euro. Tak więc Londyn kontrolowałby wszystko. Zarówno Kantyzm, jak i Locke by nieźle zarobili. 

Koniec NJS w Polsce (Międzymorzu) oznacza, że rozliczenia finansowe będą dokonywane w Yuanach i najprawdopodobniej w ZŁOTYCH i po części w Rublach. Walka idzie o to, kto będzie dostarczał obecne dobra konsumpcyjne lądem do Berlina, Amsterdamu, Londynu, Paryża itd. oraz z powrotem dobra produkowane w Europie do Chin. Dobra, które obecnie pływają po oceanach i morzach, głownie pod kontrolą i zgodą Locke.

Całe clue w NJS dla Polski jest właśnie w tym, przejąć dystrybucję towarów (jak największy procent) płynących obecnie oceanami i morzami. Transportować lądem ten obecny TOWAR. Zostanie w znacznej części wrzucony na transport lądem, koleją, które sprzedadzą polsko-chińskim spółki - firmom niemieckim, brytyjskim itp. Odwracamy, nie Oni nam sprzedają obecny towar, ale My - Polska, im. Dystrybucja tych dóbr będzie w Polsce i  rozliczania tych transakcji, w jakieś istotnej części (np. 10 - 20%) będą w Złotych, a nie Euro. To Chiny i Polska, zadecydują, jakimi markami np. samochodów będą rozwożone towary lądem, po europejskich drogach.  

NJS, oznacza podjęcie decyzji politycznej, że Polska będzie pośredniczyła w obie strony w handlu światowym, także handlu surowcami. Posiadanie zysków z akumulacji pierwotnej kapitału oznacza, że w bardzo krótkim odstępie czasu – nawet w ciągu 5 lat nastąpi podwojenie naszego PKB.

Niestety część Rządu ukształtowana na przekazie PRL-u, gdzie egzemplifikacja tego jest warcholstwo szlachty i przekaz, jako to szlachta Polska balowała i piła oraz chłopa ciemiężył, aż w końcu doprowadziła do upadku państwa – krytycznie opowiada się, za udziałem Polski w akumulacji pierwotnej kapitału.

Chcą z tego zrezygnować. Nie chcą kontrolować szlaku, partycypować w handlu światowym, tym co miała I RP do Powstania Chmielnickiego. Trzeba było sprzymierzenia potężnych sił, aby przenieść handel na morza i oceany, czyli przejąć nad nim kontrolę.

Chcą faktycznie aby nadal Locke i Kantyzm dostarczał nam dobra, a my jeszcze dodatkowo wyczyścimy im magazyny ze starego uzbrojenia, płacąc ciężkie miliardy. Zarówno Locke i Kantyzm nie chce i nie zamierza się podzielić zyskami z akumulacji pierwotnej kapitału. Mówiąc nam dostarczymy wam dobra, ale nie wy nam. Nie podzielimy się z wami.

Jeżeli ktoś twierdzi, że NJS jest zagrożeniem dla suwerenności Polski, niech jak najszybciej biegnie do lasu (póki państwowy), wystruga sobie porządny drewniany młotek, zmoczy następnie w wodzie i porządni, aż do skutku się nim walnie. Może wtedy rozum wróci.

Konsekwencją czynnego udziału Premier Beaty Szydło i Prezydenta Andrzeja Dudy (podpisując zgodę na szlak, zrobił numer Locke, taki, że im tam w CIA i DIA bambosze z nóg pospadały – ale My nie jesteśmy i nasze władze aby się martwić, że ten Locke czy Kant wypełniony Lutrem, coś traci – Niech poszuka sobie innego zajęcia – nie nasz problem, że ich PKB się skurczy) w realizacji „Jednego pasa. Jednej drogi”, są działania, takich narzędzi, jak min. Przewodniczącego Rady Europejskiej i groźby nałożenia sankcji na Polskę, za rzekome łamanie demokracji, Konstytucji czy odmowę słuszną przyjmowania tzw. Uchodźców. Najlepiej wszystko, co się da, bez względu czy to prawda, jak pałka antysemityzmu. Komisja Europejska ustami min. Wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Jyrki Katainen stwierdza, że kraje członkowskie UE nie podpiszą oświadczeń podsumowujących z Szczyt Pasa i Szlaku w Pekinie. Komisja Europejska informuje, że ma mandat, zdolność negocjowania w imieniu państw członkowskich w sprawach handlowych, i nie dostała możliwości negocjowania tekstu.

Opublikowano: 25.05.2017 10:45.
Autor: an24
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • W wyborach lokalnych ludzie głosują za pracą (obroną lub zajęciem), interesami lokalnymi...
  • Obecnie mamy 314 powiatów i 66 miast na prawach powiatów. Nie ma sensu utrzymywać ok....
  • Jest oczywistą-oczywistością iż PAD to Mąż Stanu z dużymi szansami na zostanie politykiem...

Tematy w dziale Polityka