24 obserwujących
112 notek
205k odsłon
  1056   0

Północna droga morska a mundurki od Calvina Kleina

LG Chem stworzy największą w Polsce fabrykę baterii do samochodów elektrycznych. Fabryka stanie w Kobierzycach niedaleko Wrocławia i ma być czwartą na świecie. Trzy pozostałe znajdują się w Ochang w Korei, w amerykańskim stanie Michigan i w Nankinie w Chinach.

Polska zrezygnowała z elastycznej linii kredytowej w Międzynarodowym Funduszu Walutowym o wartości ponad 9 miliardów dolarów (którą w ostatnich dwóch latach systematycznie redukowała - 22 mld SDR, a w 2016 na wniosek Polski – zmniejszona do wysokości 15,5 mld SDR/ok. 22,1 mld USD, a w styczniu tego roku do 13 mld SDR), poinformował wicepremier Mateusz Morawiecki. Na początku września br. OT Logistics rozliczyła transakcję przejęcia 11,75% akcji operatora portu morskiego w Rijece za ok. 47 mln zł. Zwiększył swój udział w kapitale Luka Rijeka do 32,56%. 

Co się takiego dzieje, że od słynnego i przełomowego wystąpienia Prezydenta Donalda Trumpa w Warszawie (nie w Londynie) pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego oraz wcześniejszego dogadania się Locke w wydaniu republikanizmu amerykańskiego z konfucjanizmem w sprawie nowego podziału stref wpływów i zysków, następuje przyśpieszenie w aspekcie gospodarczym.

Stajemy się zwornikiem pomiędzy konfucjanizmem - egzemplifikacją w aspekcie społecznym jest kolektywizm z Locke w wydaniu amerykańskim, gdzie egzemplifikacją w aspekcie społecznym jest indywidualizm. Dwa światy spotykają się na ziemi Goślickiego, gdzie narodem był stan szlachecki a nie grupa etniczna, a obywatelem – wszyscy (nawet chłop studiujący na Akademii, którego widzimy w odbiciu choćby w XVI-wiecznym poecie Klemensie z Januszkowa) sprawujący urzędy i sądy oraz „obywateli miasta”, czyli „civitatenses” w Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Wystarczyło wówczas jedynie uznać się za Polaka, przyjąć całe dziedzictwo kulturowe za swoje i realizować Interesy RON, wynikające z doktryny politycznej połączonej z misją Kościoła Powszechnego, którego egzemplifikacją w aspekcie społecznym jest personalizm. 

Locke w wydaniu Jego Królewskiej Mości jest obecnie w strefie wpływów młodszego brata, którego symbolem stania na szczycie GLOBALNEJ hierarchii w aspekcie społecznym jest Uniwersytetu Harvard. Indywidualizmowi w wydaniu JKM w aspekcie społecznym pozostał z okresu kiedy był hegemonem – Imperium w aspekcie społecznym: Oksford i  Cambridge, gospodarczym - City of London (kontroluje stopę obligacji) i politycznym - Commonwealth of Nations. Mądrzy bracia, jako to bracia, zawsze ze sobą będą rywalizowali i wspólnych sprawach (interesach) się dogadywali. Tym wspólnym interesem bez wątpienia jest niedopuszczenie do wygranej kolektywizmu, w aspekcie politycznym, gospodarczym i społecznym. Trzeba by było wówczas zamknąć Harvard i Oksford. Młodszy brat Locke ustami Prezydenta Donalda Trumpa, właśnie w Warszawie to podkreślił. Nie dopuści do degradacji Uniwersytetu Harvard. Jednocześnie wskazując za wzór dla cywilizacji zachodniej, to co mamy w naszym dziedzictwie (RON): republikańską formę rządów (nie mylić z demokracją bezpośrednią, jako cel – sam sobie), w aspekcie gospodarczym – własność (nawet dla najniższego stanu – chłopów prawa zakupne) oraz w aspekcie społecznym – personalizm. Razem stanowi wzór dla całej cywilizacji zachodniej (jeżeli Locke też się za takową uważa, także dla niego).

Locke w wydaniu republikanizmu amerykańskiego jest jedynym Imperium posiadającym globalne instrumenty potrzebne do utrzymania hegemonii w aspekcie politycznym (instrumentem jest ONZ i NATO – m.in. zapewnia ochronę interesów, realizuje doktryny, której częścią jest stabilizacja lub destabilizacja za pomocą różnych narzędzi), gospodarczym (emisja pieniądza światowego – USD, MFW, Bank Światowy, Wall Street, agencje ratingowe) i społecznym (największy towar eksportowy Uniwersytetu Harvard – demokracja, wszędzie tylko nie u siebie – Imperium ma republikanizm, nie ma rządów większości, posiada casus rasowy i intelektualny).

Mocarstwo morskie – Jego Królewskiej Mości nigdy nie pogodzi się z wyższością starszego brata, ale zdaje sobie sprawę że nie posiada projekcji siły i pieniądza do odbudowania Imperium. Na to się młodszy brat – Locke nie zgodzi.

Locke w wydaniu amerykańskim jest jedynym Imperium kontrolującym wszystkie oceany i morza, który porozumiał się z mocarstwem lądowym (Konfucjanizm) będącym w aspekcie gospodarczym największą fabryką świata, posiadającym w aspekcie politycznym – militarne narzędzia do detronizacji Locke (na dziś skuteczne narzędzia negocjacyjne), choć też chce aby to jego wizja rozwoju cywilizacji okazała się wzorem dla świata. Spowodowało to, że w aspekcie gospodarczym Locke został zmuszony (m.in. działaniami Prezydentów USA przełomu XX i XXI oraz swojego poprzednika) do podzielenia się zyskami z akumulacji pierwotnej kapitału (musiał przyjąć do wiadomości powstanie NJS). Locke w wydaniu JKM za cel główny stawia zostanie ponownie jedynym Imperium a narzędziem do tego celu jest bycie „Chempionem handlu wolnego świata” (czyli pośrednikiem towarów z Chin do Europy).

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka