23 obserwujących
877 notek
1438k odsłon
  4318   0

Zielke już nie napisze więcej na Salonie24 o Sadowskim, dostał zakaz sądowy

Mariusz Zielke ma zakaz pisania o Krzysztofie Sadowskim. Sąd zakazał dziennikarzowi pisać o aferze pedofilskiej. Dziennikarz śledczy Mariusz Zielke ujawnił, że znany muzyk jazzowy Krzysztof Sadowski mógł molestować dzieci. Warszawski sąd zakazał mu jednak publikowania informacji na ten temat. - To cenzura prewencyjna. Złożę zażalenie – mówi  Mariusz Zielke.Krzysztof Sadowski domagał się także tego, by Mariusz Zielke usunął wszystkie teksty na jego temat.

Sąd Okręgowy w Warszawie na wniosek Krzysztofa Sadowskiego zakazał na rok Mariuszowi Zielkemu pisania o muzyku w kontekście molestowania i gwałtów na osobach małoletnich. Uzasadniając swoją decyzję sąd orzekł, że Mariusz Zielke kategorycznie stwierdził, iż "Krzysztof Sadowski jest pedofilem". Natomiast zachowanie wymogów rzetelności dziennikarskiej – zdaniem sądu – nie pozwala na konstruowanie definitywnych w tonie oskarżeń.

Polskie Stowarzyszenie Jazzowe wydało oświadczenie, w którym potępiło czyny, których - według zeznań świadków - dopuścił się Krzysztof Sadowski. "Poruszeni ogromem krzywd wyrządzonych przez Krzysztofa Sadowskiego, mając na względzie kolejne pojawiające się nowe informacje o jego zachowaniu, wyrażamy swoją solidarność z ofiarami" - napisał zarząd stowarzyszenia.https://wiadomosci.wp.pl/sad-zakazal-dziennikarzowi-pisac-o-aferze-pedofilskiej-mariusz-zielke-krzysztofa-sadowskiego-nikt-nie-broni-6433620490754177a

Lubię to! Skomentuj67 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo