anty bolszewia anty bolszewia
453
BLOG

Kolejna afera KO-alicji w Poznaniu

anty bolszewia anty bolszewia Polityka Obserwuj notkę 3
Po głośnej sprawie korupcyjnej za prezydentury poprzednika Ryszarda Grobelnego, który doprowadził do sprzedaży Janowi Kulczykowi w styczniu 2003 r. terenów zieleni miejskiej, po transakcji w ekspresowym tempie przemianowanych na tereny pod inwestycje, powodując 7-milionową stratę finansową miasta wskutek różnicy cen, mamy kolejną aferę korupcji w Poznaniu.

Na gorącym uczynku został zatrzymany naczelnik wydziału ZDM w Poznaniu podczas przyjmowania 150 tys. złotych korzyści majątkowej.

W konsekwencji 23.01.2026 Prezydent Poznania Jaśkowiak zwolnił wiceprezydenta Mariusza Wiśniewskiego, za wieloletni brak nadzoru nad podległym Zarządem Dróg Miejskich, w którym dochodziło do wręczania łapówek z wystawianiem fikcyjnych faktur i fikcyjnych umów

Radni KO-alicji 13 Grudnia, zarządzający miastem, w obronie Wiśniewskiego zgłosili sprzeciw na decyzję Jaśkowiaka, a sam zdymisjonowany zapowiedział walkę o prezydenturę w następnych wyborach.

Prezydent Jaśkowiak przed kolejnymi decyzjami uprzedził zastępcę Wiśniewskiego o zamiarze dymisji dyrektora ZDM Krzysztofa Olejniczaka, który ostrzeżony wziął zwolnienie lekarskie uniemożliwiające jej doręczenie.

Od 2020 do 2025 roku przedsiębiorcy z branży deweloperskiej udzielali korzyści majątkowych osobom zatrudnionym w Urzędzie Miasta Poznania.

Celem tych działań miało być uzyskiwanie pozytywnych rozstrzygnięć postępowań administracyjnych związanych z inwestycjami budowlanymi.

Aktualnie śledczy w prowadzonym postępowaniu zabezpieczyli gotówkę w kwocie 1,3 mln złotych, monety kolekcjonerskie o szacowanej wartości ok. 70 tys. złotych oraz luksusowe zegarki warte blisko 300 tys. złotych.
Zatrzymanych doprowadzono do prokuratury, gdzie usłyszeli łącznie 10 zarzutów. Chodzi m.in. o popełnienie przestępstw korupcyjnych i pranie brudnych pieniędzy.

Do chwili obecnej 23 osobom przedstawiono łącznie 67 zarzutów. Drugiego lipca 2025 roku na gorącym uczynku został zatrzymany naczelnik Wydziału Uzgodnień Zewnętrznych ZDM w Poznaniu podczas przyjmowania 150 tys. złotych korzyści majątkowej.







Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (3)

Inne tematy w dziale Polityka