27 obserwujących
341 notek
437k odsłon
392 odsłony

Franciszkańska 3. Mocny protest przeciw homoherezji w KK, LGBT oraz konwencji stambulskiej

Fot. AL
Fot. AL
Wykop Skomentuj10

Wierni z różnych stron kraju uczestniczyli w sobotę w zgromadzeniu modlitewnym zwołanym w  intencji metropolity krakowskiego ks. abp. Marka Jędraszewskiego, który niedawno, podczas mszy św. w bazylice Mariackiej w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, wypowiedział się na temat ideologii LGBT. ,,Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa" – stwierdził abp. Jędraszewski.

- Metropolita krakowski powiedział prawdę – mówiła jedna z uczestniczek – Określił dosadnie to, czego jesteśmy dziś świadkami i przeciw czemu protestujemy.

Spotkanie prowadził ks. Jarosław Wąsewicz, znany salezjanin i duszpasterz. Podczas zgromadzenia nie tylko modlono się. Odczytano również apel katolików świeckich skierowany do biskupów polskich, wierutnych oraz przedstawicieli władz zawierający żądanie natychmiastowego wypowiedzenia konwencji stambulskiej przemycającą do programów szkolnych edukację gender, a także szybkiego, jeszcze w tej kadencji Sejmu RP, przyjęcia ustawy o zakazie szkodliwej edukacji seksualnej, uchwalenia prawa zakazującego ,,promowania dewiacji na polskich ulicach oraz bezwzględnego ścigania i karania tych, którzy bezczeszczą polskie świętości".

,,Z tego miejsca, pamiętającego spotkania Polaków ze świętym Janem Pawłem II oraz Jego następcami papieżami Benedyktem XVI i Franciszkiem, wzywamy polskich biskupów i polskie władze, do stanowczego przeciwstawienia się antychrześcijańskiej rewolucji, ideologi LGBT zmierzającej de facto do neomarksistowskiej dyktatury! - czytamy w Apelu. ,,- Nie możemy na to pozwolić! Non possumus! Wzywamy także polskich biskupów, by zajęli się również tymi środowiskami katolickimi, które dawno już odstąpiły od ortodoksji i stanęły wręcz w pierwszym szeregu rewolucji obyczajowej, promując homoherezję i przez swe działania rozmywają grzech i wprowadzają zamęt wśród wiernych”.

Wczoraj na Jasnej Górze zabrał głos zabrał, wyrażając poparcie dla abp. Marka Jędraszewskiego, b. metropolita krakowski ks. Stanisław Dziwisz: ,,Pielgrzymowanie archidiecezji krakowskiej w tym roku ma szczególny charakter. Chcemy okazać naszą solidarność i uznanie, i wdzięczność za wszystko, co robi dla archidiecezji, dla Polski nasz metropolita”.  


Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo