bądź wierny Idź 2.2 bądź wierny Idź 2.2
36
BLOG

Ewangelia wg św. AI, czyli kto/co decyduje, co Jezus może tutaj powiedzieć, a czego nie

bądź wierny Idź 2.2 bądź wierny Idź 2.2 Technologie Obserwuj notkę 2
Dlaczego komentarze z cytatami z Nowego Testamentu ze słowami Jezusa są tutaj usuwane? Czy to już obraza uczuć religijnych, czy już coś więcej? Czy to nie jest w takim razie łamaniem jednego z podstawowych zapisów w Konstytucji przez Administrację tego portalu? Zamierzam zwrócić na to uwagę kilku chrześcijańskich, katolickich organizacji oraz inne media, również te prawicowe, ponieważ nie spotkałem się z tym jeszcze nigdzie indziej, na żadnym portalu, stronie czy forum. Jak widać Salon24 postanowił przecierać szlaki awangardy dbałości o kulturę dyskusji przy użyciu sztucznej inteligencji wycinającej wszystko co wyda jej się podejrzane, bo nie umie wychwycić kontekstu, co nie znaczy, że mamy godzić się na to, żeby sztuczna inteligencja wybierała nam, które słowa Chrystusa możemy cytować, a które nie.

Zanim przeładujesz stronę, albo wejdziesz na blok komentarzy zrób sobie zrzut ekranu tego wpisu, bo Administracja - tak jak poprzednie w tym temacie - może go usunąć w każdym momencie razem z tym kontem, albo już to zrobiła i po przeładowaniu strony nie będziesz w stanie już tu wrócić.

Administarcja Salonu24 usuwa notorycznie moje kolejne konta tylko dlatego, że zacząłem zwracać uwagę swoich Czytelników na fakt, że komentarze z niektórymi cytatami z NT ze słowami Jezusa (innych jeszcze nie sprawdzałem, ale taki mam zamiar) są automatycznie usuwane przez administratora serwisu (taka zwyczajowa tu adnotacja po ich usunięciu się pojawia).

Dlaczego Administracja tego portalu boi się zwracania na ten niewątpliwy fakt uwagi? Skoro to takie normalne to czego się obawiają?

Każdy może sprawdzić sam w każdej chwili usiłując wkleić w komentarzu choćby pod tym wpisem jeden z takich cytatów:

6 Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. 7 Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie. 8 Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny3. 9 I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła4 ognistego. Mt 18, 6-9

Po przeładowaniu strony zostanie mu po nim tylko adnotacja o usunięciu przez administratora serwisu. Powiem szczerze, że za pierwszym razem ciarki mnie po całym ciele przeszły, bo z czymś takim jeszcze się nie spotkałem, żeby gdzieś cytaty z Nowego Testamentu były usuwane i do tego automatycznie. Użyłem go wtedy pod wpisem od Redakcji pt. "Komisja ds. pedofilii w Kościele" i brzmiał on tak:

Już Jezus ostrzegał:

6 Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. 7 Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie. 8 Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny3. 9 I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła4 ognistego. Mt 18, 6-9

Mieli 2000 lat, żeby wyciągnąć z tego wnioski, lecz zamiast robić, oczywiście tylko w cudzysłowie, tak jak radził im Jezus, woleli przenosić z parafii na parafię. I teraz za to płacą.

https://www.salon24.pl/newsroom/notka-komentarze/1494145,komisja-ds-pedofilii-w-kosciele-12-lat-za-pozno#

Niedowierzając opublikowałem go ponownie... może to nie był mój komentarz, a mój po prostu nie wszedł (może się zdarzyć). Niestety to samo. Spróbowałem jeszcze raz, ale tym razem przed przeładowaniem strony zrobiłem zrzut ekranu (pisałem wtedy z konta "reszta jest milczeniem"):

image

Po przeładowaniu strony okazało się, że i ten komentarz zawierający sam cytat został usunięty. Nie miałem więc już wątpliwości o co chodzi:

image

Widocznie temu automatycznemu programowi edytującemu (że się tak wyrażę eufemistycznie) wydały się podejrzane zwroty użyte przez Jezusa " jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie", albo "jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie". Inaczej jak to wyjaśnić?

Tak czy owak, żeby nie można było na tym portalu w komentarzu przytoczyć słów Jezusa... to już jest naprawdę gruba przesada. Jak widać, gdyby Jezus żył dzisiaj i chciał nauczać poprzez ten portal, miałby z tym poważny problem. Na żadnym innym forum, portalu, medium społecznościowym, stronie nie spotkałem się z czymś takim. Pod tym względem Salon24 jest rzeczywiście wyjątkowy. Jak widać nie mając się czym wyróżnić postanowili wyróżnić się bezprecedensową cenzurą.

Najśmieszniejsze jest to, że na podstronie Polityka promowali w tym samym czasie inny mój wpis (tak, zapromowali mój wpis następnie tylko za komentarze, w których zwróciłem na powyższą kwestię uwagę... usunęli z miejsca całe konto, nawet nie ukryli go, nawet nie usunęli tych komentarzy, tylko od razu do kosza całe konto!). Na dowód zrzut ekranu (mój wpis wisiał tam przez cały weekend, aby w poniedziałek, 16.03, zostać usuniętym wraz z całym kontem):

image

Kiedy usunęli konto mój wpis jeszcze tam wisiał krótki czas, ale po próbie wejścia na niego odsyłało do strony głównej, bo już nie było jego zawartości, która została usunięta wraz z kontem... o czym to świadczy? Czy to nie jakaś patologia? Promują autora, a następnie w tym samym czasie (sic!) usuwają jego konto za zwrócenie uwagi na niemożliwość przytaczania niektórych fragmentów z NT w komentarzach... tak jakby zwracanie na to uwagi było jakimś przestępstwem. Nie, to przestępstwem jest usuwanie kont za coś takiego! Przestępstwem wobec prawa do krytyki i wolności wypowiedzi w demokratycznym państwie! Takie metody to metody rodem z poprzedniego systemu. Wyjąwszy już to, że to wyraz braku jakiegokolwiek szacunku dla użytkowników tego portalu i traktownie ich jak... śmieci, które można ot tak usunąć, pozbyć się za... w gruncie rzeczy za nic, bo czy zwracanie uwagi na to, że usuwane są komentarze za cytaty z Nowego Testamentu, to powód do usuwania całego konta?

Tuż po opublikowaniu tego wpisu zrobię sobie jak zwykle zrzuty ekranu z nim, żeby móc opublikować je w następnym. Mam też oczywiście kopie samego tekstu, żeby nie pisać wszystkiego od nowa. Nie mają skrupułów wobec Jezusa, więc ze mną też się nie będą się patyczkować (Judasze!). Lepiej więc zróbcie sobie również zrzuty ekranu (na komputerach z Windows, a przynajmniej u mnie, można to zrobić poprzez jednoczesne naciśnięcie klawisza na dole klawiatury ze znakiem Windows i Prt Sc u samej góry).

Zanim stąd zniknie, a zniknie na pewno i to bardzo szybko razem z tym kontem, mam nadzieję, że ktoś zdoła na niego zajrzeć. Może ktoś się odważy i również o tym napisze, ale niech liczy się z tym, że może stracić konto. No chyba, że to będzie jakiś popularny pisowski bloger, wówczas może się zawahają. Nie liczę jednak na to, bo zwolennicy PiS i prawicy na tym portalu mają na ogół tylko usta pełne troski o chrześcijańskie dziedzictwo i tradycję, ale już upomnieć się o nie czymś ryzykując nie potrafią. Wyrażają swoje wielkie oburzenie wobec jakiegoś obrażania uczuć religijnych gdzie indziej, ale jak to się dzieje na portalu, na którym piszą, to już nie mają odwagi się temu przeciwstawić. No chyba, że usuwanie komentarzy z cytatami z Nowego Testamentu z wypowiedziami Jezusa do tego nie należy i to nie obraża ich uczuć religijnych. Jak widać wyżej sobie cenią swoją pisaninę na tym portalu. W takim razie może to do nich skierowane zostały te słowa:

Kto się bowiem Mnie i słów moich zawstydzi, tego Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w swojej chwale oraz w chwale Ojca i świętych aniołów. Łk 9, 26

Będę zakładał kolejne konta już tylko po to, żeby o tym poinformować, bo po czymś takim pisanie tutaj w innym celu nie ma dla mnie żadnego sensu. No chyba, że coś pod tym względem zmienią.

PS Jedno z moich kont usunęli W CZASIE, GDY PISAŁEM MÓJ PIERWSZY WPIS, a to znaczy, że monitorują mój adres email a nawet sieć! Tak się tutaj boją krytyki.

Poniżej zrzuty ekranu moich usuniętych przez nich kont, które założyłem od czasu, gdy zaczęli uniemożliwiać mi pisanie na tym portalu za zwracanie na w/w kwestię uwagi. Nie łudźcie się, nie zamkniecie mi ust! Nie macie nic wspólnego z dziennikarstwem, jesteście zwykłymi prostakami, którzy tylko dorwali się do moderowania tego portalu i dają upust swoim najniższym instynktom. Nie macie żadnego szacunku dla wolności wypowiedzi i krytyki. Powinniście poszukać pracy w reżimowych białoruskich albo kremlowskich mediach, bo tylko tam takie metody są na porządku dziennym. Żywię do was już tylko tę herbertowską odrazę i pogardę, dla "szpiclów katów tchórzy" i zaiste nie w mojej mocy jest przebaczać w imieniu tych, których potraktowaliście w ten sam sposób, a ich tutaj nie brakuje.

image

image

image

image

Konto bądż wierny idź 2.1 zostało przez nich usunięte tuż po publikacji tego wpisu. Nie zdążyłem nawet na niego wejść, żeby zrobić zrzut ekranu. Widniał jeszcze na dole strony głównej w bloku ostatnich wpisów, ale po naciśnięciu na tytuł było się odsyłanym już tylko z powroten do strony głównej: 

image


Cdn. chociaż wolałbym, żeby nie i móc dalej pisać z tego konta.

zdjęcie ilustrujące notkę: Kadr z filmu „Pasja”, reż. Mel Gibson, USA 2004. Fot. Materiały prasowe

...

idź wyprostowany wśród tych co na kolanach/wśród odwróconych plecami i obalonych w proch/ocalałeś nie po to aby żyć/masz mało czasu trzeba dać świadectwo https://fundacjaherberta.com/biblioteka-herberta/wiersze/przeslanie-pana-cogito/ ... zdjęcie w logo: obelisk ku czci Zbigniewa Herberta w Sopocie https://www.trojmiasto.pl/Ku-czci-Z-Herberta-o52396.html ...

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (2)

Inne tematy w dziale Technologie