BGnatowski BGnatowski
9464
BLOG

Czy to prawda, że Polska NIE podpisała Deklaracji Terezińskiej ?

BGnatowski BGnatowski Polityka historyczna Obserwuj temat Obserwuj notkę 78

Czy to możliwe że Prof Bartoszewski nie podpisał Deklaracji Terezińskiej twierdząc, że nie ma mowy o poparciu takiego rozwiązania bo jest niezgodne z prawem !? 

Z  informacji wynika, że Polska a konkretnie Pan Bartoszewski, który przewodniczył Polskiej delegacji.... nie podpisał Deklaracji Terezińskiej w 2009 roku na którą powołują się Senatorowie z Ameryki w liście do Premiera Morawieckiego. Stwierdził nawet, że nie może jej uznać za wiążącą bo się z nią nie zgadza w temacie mienia bez spadkowego.  Podobno wiedzą o tym władze Polski. Chyba powinni wiedzieć... ale trzymają nas w "ciemności"... jak pieczarki .

Niżej link do filmu na YT - od 12 minuty zaczyna się jak u Hitchcocka  ... warto obejrzeć - im dalej tym bardziej napięcie rośnie....

Tu link : https://www.youtube.com/watch?v=NW8ObvVFPxo

Film prezentuje dokumenty na ten temat - z Polski i z zagranicy...  

Byłoby to bardzo radosna informacja jeżeli się potwierdzi. 

Tu linki do dwóch tłumaczeń  " Deklaracji Terezińskiej",  której podobno nie podpisano.  Zasadnicze różnice są na  końcu tłumaczeń a wynika z tego, że Panowie spotkali się i se... uczestniczyli w spotkaniu ... na koszt czeskich podatników,  zaś dokument prezentuje jedynie listę państw - uczestników tej pogadanki :

https://stopacthr1226.org/wp-content/uploads/2018/02/Deklaracja-Terezinska.pdf

Drugi link - tłumacz podaje, że podpisali ... ale podpisów nie widać żadnych poza listą państw uczestniczących w spotkaniu.  Gdyby były jakieś podpisy osób to mielibyśmy nazwiska osób podpisanych ... nawet bez skanów podpisów ... 

http://www.nimoz.pl/files//articles/88/Deklaracja_Terezinska%2C_2009.pdfBGnatowski
O mnie BGnatowski

Rodzina jest sensem mojego życia. Miłuj bliźniego swego jak siebie samego. Nie czyń bliźniemu tego co tobie nie miłe.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka