Prezes Zarządu Prezes Zarządu
97
BLOG

Umowy międzynarodowe

Prezes Zarządu Prezes Zarządu Brexit Obserwuj temat Obserwuj notkę 1

Już za dwa tygodnie Wielka Brytania stanie się państwem spoza strefy UE. Dziwi mnie cisza na temat międzynarodowych umów o charakterze społecznym i gospodarczym między Polską oraz Wielką Brytanią. TO, że są umowy Wielkiej Brytanii i Polski z Unią Europejską, nie załatwi sprawy od 1 stycznia 2021, kiedy to Wielka Brytania będzie już poza strukturami UE.

Uważam, że zdawanie się w realizacji naszych interesów z tym krajem na umowę między Wielką Brytanią i Unią Europejską nie ma sensu. Możemy samodzielnie kształtować międzynarodowe umowy. Jedną z nich może być dwustronna umowa, która obejmie zasady współpracy między obywatelami polskimi i brytyjskimi w sytuacji, gdy znajdą się na terenie drugiego kraju.

Szczególnym tu aspektem będzie możliwość przekraczania granicy obywateli z Wysp na teren państw objętych umową z UE z terenu Polski.

Myślę, że tu wystarczy porozumienie, że z dniem wyjścia Wielkiej Brytanii z UE relacje między Polską i Wielką Brytanią pozostaną na dotychczasowych zasadach. Jedynym ograniczeniem byłby tu sposób przekroczenia granic Polski i UE przez obywateli z Wielkiej Brytanii. Bo zasady przekraczania granicy wschodniej pozostaną przecież na dotychczasowych zasadach. Może je dookreślić umowa między Wielką Brytanią i Rosją.


https://biznes.interia.pl/podatki/news-kozlowski-przywrocone-zostana-kontrole-celne-i-graniczne,nId,4926005


nauczyciel zawodu i praktyk

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka