Polskie firmy pomagają placówkom służby zdrowia w zakupie sprzętu medycznego do walki z epidemią koronawirusa. Fot. Shutterstock
Polskie firmy pomagają placówkom służby zdrowia w zakupie sprzętu medycznego do walki z epidemią koronawirusa. Fot. Shutterstock
Blog energetyczny Blog energetyczny
313
BLOG

Nowa transza pomocy PGNiG na walkę z epidemią

Blog energetyczny Blog energetyczny Koronawirus Obserwuj temat Obserwuj notkę 5

Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza pomoże szpitalom w zakupie sprzętu medycznego i środków ochrony osobistej.

Fundacja uruchomiła kolejną transzę wsparcia finansowego na walkę z COVID-19. Kwota 1,68 mln zł trafi do dwunastu placówek medycznych, głównie szpitali. Zostanie wykorzystana na zakup sprzętu medycznego do leczenia pacjentów zarażonych koronawirusem i środków ochrony osobistej zapobiegających rozprzestrzenianiu się choroby.


- Placówki ochrony zdrowia są na pierwszej linii walki z epidemią, której skutki odczuwa każdy z nas. Wsparcie, którego im udzielamy, jest wyrazem naszej wdzięczności dla ofiarności pracowników opieki medycznej, których wytrwałość i ciężka praca pozwala chronić życie nas wszystkich. Społeczna odpowiedzialność biznesu to nie jest pusty slogan – mówi Paweł Majewski, prezes zarządu PGNiG S.A. Spółka jest fundatorem Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.


Społeczna odpowiedzialność biznesu (ang. Corporate Social Responsibility – w skrócie CSR) to dobrowolne uwzględnianie przez firmy w swoich działaniach interesów społecznych, w tym także aspektów środowiskowych czy relacji z różnymi grupami osób, w szczególności z pracownikami. Stosowanie strategii CSR przyczynia się do wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstw i wspiera zrównoważony rozwój społeczny i ekonomiczny.

Społeczną odpowiedzialnością biznesu jest obecnie zaangażowanie firm w walkę z epidemią koronawirusa. Dotychczasowa pomoc PGNiG - rzeczowa i finansowa dla różnych instytucji – to prawie 22 mln zł. Otrzymały ją szpitale, domy pomocy społecznej, hospicja i organizacje wspierające kombatantów. Szkołom przekazano sprzęt komputerowy potrzebny do zdalnego nauczania, dofinansowano pasmo edukacyjne „Szkoła z TVP”. W pierwszej fali Covid-19 pracownicy spółek z Grupy PGNiG wsparli obsługę infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia i Polskiego Związku Głuchych.

Spółka deklaruje, że najnowsza transza pomocy na walkę z epidemią nie jest ostatnią. Fundacja im. Ignacego Łukasiewicza, w koordynacji z administracją rządową, rozpatruje kolejne wnioski placówek zdrowotnych o wsparcie.

Trzeba też pamiętać, że w nadzwyczajnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa PGNiG musi też zagwarantować ciągłość pracy zakładów odpowiedzialnych za dostawy gazu ziemnego, ropy naftowej oraz energii elektrycznej i ciepła. Na tym polu podstawowe jest zapewnienie bezpieczeństwa pracy i zdrowia pracowników spółek. Więcej na ten temat napisaliśmy tu: Kwarantanna nie dla wszystkich. Jak informuje PGNiG, na walkę z COVID-19 wydało już 42 mln złotych.

ja

Blog o energetyce prowadzony przez zespół Salon24.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości