21 obserwujących
444 notki
336k odsłon
3462 odsłony

Salon24.pl rośnie po zmianach sprzed roku

© Salon24.pl S.A.
© Salon24.pl S.A.
Wykop Skomentuj367

Po zmianach wprowadzonych na początku 2017 r. wyniki Salonu24 poszły mocno w górę. W ciągu roku liczba użytkowników wzrosła o 30 proc. Jeśli porównamy dane sprzed zmian, to różnica wynosi aż 70 proc.! Nowa szata graficzna i formuła, większy pluralizm ideowy i rozszerzenie tematyki - te zmiany przynoszą efekty.

Według badania firmy Gemius, w marcu 2018 r. nasza platforma blogowa miała 509,8 tys. realnych użytkowników. Rok wcześniej, w marcu 2017 r., było ich 394,9 tysięcy. Oznacza to wzrost w ciągu roku o 30 proc. Tę dynamikę potwierdzają także dane Google Analytics.

O dużym wzroście Salonu24 poinformował serwis Wirtualne Media: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/serwisy-prawicowe-wyniki-w-2018-roku-wpolityce-pl-i-niezalezna-pl-ze-spadkami-mocno-w-gore-niedziela-pl-dorzeczy-pl-i-salon24-pl.

W styczniu 2017 r. wprowadziliśmy w naszym serwisie istotne zmiany. Nasi krytycy twierdzili, że stracimy przez to wielu użytkowników. Część zapewne odeszła, ale – zgodnie z naszymi przewidywaniami – pojawiło się bardzo wielu nowych. Jeśli porównamy stan z października 2016 r., a więc sprzed wprowadzenia zmian, i z marca 2018 r., czyli obecny, to różnica w licznie użytkowników - wg Google Analytics - wynosi aż 70 procent!

Skąd taka zmiana? Dla bardzo wielu użytkowników nowa formuła okazała się atrakcyjna, ale wydaje mi się też, że decyduje o tym jeszcze jeden istotny czynnik. Salon24 jest coraz bardziej pluralistyczny ideowo. W dzisiejszym podzielonym świecie, gdzie prawicowcy czytają tylko prawicowe portale, gazety i tygodniki, a opozycja tylko „swoje”, Salon24 wyróżnia się jako miejsce spotkań różnych poglądów. Ta formuła okazuje się dla wielu osób atrakcyjna, jest potrzebna. Jest też zgodna z moim wyobrażeniem tego, czym powinna być debata publiczna.

Często spotykam się z opinią, że Salon24.pl jest portalem prawicowym. To opinia powstała w przeszłości, kiedy rzeczywiście niemal wszystkie blogi przedstawiały prawicowy punkt widzenia. Dziś Salon24 nie jest ani prawicowy, ani lewicowy. Jest taki, jacy są jego użytkownicy, którzy tworzą treści i publikują na blogach. Zgoda, publikuje tu więcej osób o poglądach prawicowych, ale są również autorzy o poglądach zupełnie odmiennych. Nikogo nie faworyzujemy, ani też nikogo nie chowamy. Promujemy dobre teksty i wyraziste opinie.

Salon24 jest otwarty na każdego i na każdy temat. Jest platformą blogową i dla konserwatysty, i dla liberała, i dla lewicowca, dla komentatora wydarzeń politycznych, dla fana sportu, dla osoby zafascynowanej zdrowym stylem życia albo kochającej podróże. Tu powstają teksty na bardzo różne tematy, nie tylko polityczne. My – administracja – dbamy o to, aby wartościowe teksty były promowane i aby trzymać w ryzach emocje podczas dyskusji.

Administratorzy Salonu24 mają bardzo różne poglądy, ale w pracy obowiązuje ich zasada: osobiste przekonania chowamy do szuflady. Wyszukujemy w serwisie to, co jest w danym momencie najlepsze i promujemy to na naszych stronach oraz w zewnętrznych serwisach społecznościowych. 

Kiedy Salon24 powstał prawie 12 lat temu, był pierwszym tego typu portalem w historii i okazał się wielkim sukcesem. Jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać małe i większe klony naszego blogowiska. Swoje portale blogowe zaczęli rozwijać i niezależni blogerzy, i wielcy gracze - jak Agora czy Onet. To był trudny czas dla Salon24 i wielu wieszczyło nam upadek. Ale okazało się, że wiele z tych nowych blogowisk zniknęło, a Salon24 trwa i odnalazł się dobrze w swojej nowej formule.  

W Salonie24 zawsze będzie miejsce na blogi; w polskich mediach nie ma innego miejsca, gdzie blogerzy byliby tak mocno doceniani i promowani jak u nas.

Salon24 się rozwija – dzięki Wam, Czytelnicy i Autorzy, a także dzięki ciężkiej pracy całego naszego zespołu. Za to wszystkim bardzo dziękuję, a Państwa zachęcam do promowania Salonu24 na zewnątrz. Silny Salon24 to dzieło wszystkich, którzy go współtworzą.FB: https://www.facebook.com/salon24pl/

TT: https://twitter.com/Salon24pl

Instagram: https://www.instagram.com/salon24.pl/


Do poczytania:


© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.


Wykop Skomentuj367
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura