Okiem ogrodnika
Rodzina i społeczeństwo, czyli - jak żyć?
82 obserwujących
1347 notek
491k odsłon
139 odsłon

Emigranci ...

Wykop Skomentuj13

Podobno znaczna część emigracji powojennej to ci, którzy uciekali przed terrorem i zamordyzmem komuny.


Tylko niewielka część przyznaje się, że była to emigracja o podłożu ekonomicznym.

W efekcie  na portalach społecznościowych - takich jak ten,  znakomita część blogerów pochodzi "z obcych stron". Przynajmniej ci, którzy wykazują się jakimś stopniem niezależności, ale i oni, rzekomo niezależni sygnują się nickami, a nie nazwiskiem - zapewne dlatego, aby nie zostać poddanym ostracyzmowi w swych, niby liberalnych środowiskach.


To, że tą drogą chcą zachować kontakt z Ojczyzną i językiem polskim - jest nawet chwalebne. Gorzej, że wielu z nich występuje (zmniejsza się ilość tego typu obiektów) w pozycji mentorów, którzy wiedzą lepiej jak Polacy, którzy pozostali w kraju, powinni się zachowywać i co robić. Uzasadniają to swoim statusem (materialnym, bo nie intelektualnym), a potwierdzeniem ich racji jest zazwyczaj status państwa w którym zamieszkują.


I co ujawniło się ostatnio?

Ano to, że ten liberalizm Zachodu w błyskawicznym tempie przekształca się w wysokiej klasy zamordyzm. Czyli te wszelkie rady i pouczenia to prosta droga w tym samym kierunku.

Pytanie: czy dla tych "srebrników" warto było opuszczać Polskę? Czy znaleźliście tam zaspokojenie swych potrzeb i ambicji - i czy takie możliwości tam istnieją?


Chyba nie będę "głosem odrębnym" w twierdzeniu, że to raczej u nas pozostały przynajmniej enklawy, gdzie jeszcze funkcjonuje wolność wypowiedzi i są potencjalne możliwości rozwoju. Fakt - ostatnio bardzo ograniczane pod pozorem walki z pandemią. Ale my jeszcze mamy szanse się z tego wyzwolić. Zachód, w którym można zablokować wypowiedzi urzędującego prezydenta i sfałszować wybory "na oczach wszystkich" - już takich możliwości nie daje.


Jeszcze trochę i okaże się, że ostoją wolności będzie Białoruś i Rosja. Warto mieć to na uwadze.

Czy przesadzam?  Na to już każdy sam musi sobie odpowiedzieć.

Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale