Okiem ogrodnika
Rodzina i społeczeństwo, czyli - jak żyć?
69 obserwujących
1072 notki
389k odsłon
371 odsłon

Totalne obrzydzenie opozycją

Wykop Skomentuj17

Obserwując polską scenę polityczną i próbując zachować choćby resztki zdrowego rozsądku, nie można nie mieć obrzydzenia względem opozycji (totalnej).


Nie chodzi nawet o faktyczne zamierzenia tej pozbawionej skrupułów grupy, ale o wyraz przekazu jaki społeczeństwu serwują. Jak bowiem ocenić sytuację, gdy z jednej strony, baz nawet formalnego oskarżenia, a na podstawie plotki, pozbawia się honorowego obywatelstwa ks. Jankowskiego w Gdańsku i usuwa jego pomnik, gdzie podstawą jest nieudowodnione oskarżenie o pedofilię, a jednocześnie ta sama opcja polityczna wprowadza w Warszawie Kartę Europejską z wyraźnie zaznaczonymi sugestiami pro-pedofilskimi.


Rzekomo niezależni sędziowie nakładają zupełnie odmienne kary za czyny identyczne i popełnione w identycznych okolicznościach (palenie kukły Sorosa/Rydzyka).


Wszelkie działania totalnej opozycji i powiązanych przybudówek, są nastawione na szkodzenie projektom PiS. To, że przy okazji utrudnia się życie Polakom, że blokuje możliwości rozwojowe Polski - to zupełnie "przypadkowa" kwestia. Z poczynań opozycji tyczącej tematu przypominam sobie działania "ekologów" w sprawie Rospudy, gdy jednocześnie ta sama grupa dowodziła, że wydobycie gazu łupkowego nie wpływa na ekologię.

Blokada leczniczej wycinki chorego drzewostanu Puszczy Augustowskiej w części gospodarczej, próby zablokowania przekopu Mierzei Wiślanej, czy podnoszone zastrzeżenia względem CPK.

Już można pominąć tak aspołeczne działania jak podwyższenie wieku emerytalnego, czy podjudzanie przeciwko "500+". Blokada reformy sądownictwa i i równie degenerującego społeczeństwo systemu kształcenia.


Aby nie być posądzonym o totalną niechęć względem totalnej opozycji - czy może mi ktoś wyjaśnić i wskazać jakiekolwiek pozytywne  skutki, których  doświadczyłoby społeczeństwo, gdyby wskazane (ale i ewentualnie inne) zamierzenia i akcje przyniosły zamierzony efekt?

Będę wdzięczny za uświadomienie mnie w tej sprawie, bo nie chcę dalej zmagać się z odruchem wymiotnym na każde medialne pojawienie się kogoś z opozycji.

Wykop Skomentuj17
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka