Okiem ogrodnika
Rodzina i społeczeństwo, czyli - jak żyć?
70 obserwujących
1133 notki
411k odsłon
151 odsłon

Cywilizacja Polska a "447"

Wykop Skomentuj2

Czy zostanie na Polsce wymuszony haracz określany sławetną "just 447"?


Wydaje się, że szanse na uniknięcie zapłaty haraczu są niewielkie. 

To, że PiS ustami Jarosława Kaczyńskiego zarzeka się przed realizacją tej opcji, to niewiele znaczy: stanowisko będzie sukcesywnie "zmiękczane", aż zacznie być przedstawiane jako nieuchronna konieczność.

Symptomatyczny jest przekaz Marka Chodakiewicza, który wspomina, że "zapłacenie może być korzystne" z uwagi na inne zależności.

Można sądzić, że ta narracja będzie coraz częściej i mocniej akcentowana.


Czy jest możliwym nieuleganie takim naciskom?

Jedyną opcją jest ukształtowanie świadomości społecznej, ale także mającej przełożenie na postawy będących "u władzy" polityków, że Polska stanowi odrębną cywilizację i wszelkie sugestie tego typu są sprzeczne z Polską Racją Stanu.

Jeśli zostaniemy "wciągnięci" w orbitę Cywilizacji Żydowskiej - opcja odrzucenia roszczeń  nie jest realna.


Ukształtowanie Cywilizacji Polskiej jest możliwe w ramach budowy Trójmorza opartego na idei CP, co w praktyce oznacza kierowanie się własnymi celami i interesami. Współpraca jest możliwa, ale cywilizacje, co wielokrotnie i w różnej postaci jest podkreślane, nie wchodzą w sojusze. Sojusz - to forma uzależnienia. Eliminuje odrębność.


I tu dochodzimy do polityki imperialnej, gdyż każda cywilizacja tworzy imperium , czyli teren (także mentalny) swojego oddziaływania. Takie imperium to nic innego jak teren i ludzie, którzy kierują się wartościami i zasadami danej cywilizacji. Należy jasno zaznaczyć, że Cywilizacja Polska nie ma wspólnych interesów z Izraelem poza marginalną wymianą handlową. Nie ma więc potrzeby zawierania żadnych układów o charakterze sojuszu.

To obliguje także do nieulegania wpływom obcych cywilizacji, a w szczególności żydowskiej. Takie roszczenia, jak te związane z "mieniem bezspadkowym", są niedopuszczalne w ramach kontaktów międzycywilizacyjnych. Ich kontynuacją musiałoby być pytanie o opłaty ze strony Żydów za "prawo osiedlenia" na terenie Rzeczypospolitej - i ich egzekwowanie w duchu praw RP.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale