brat Damian brat Damian
2071
BLOG

Armia wolnych kobiet

brat Damian brat Damian Socjologia Obserwuj temat Obserwuj notkę 66

Społeczeństwo Europy doświadcza pandemii, o której ciągle mało się mówi: armia samotnych kobiet. W Rosji ilość samotnych kobiet ocenia się na 30 mln. Wiele z nich decyduje się na małżeństwo z muzułmanami lub Chińczykami, bo rosyjskich kandydatów na męża po prostu brakuje. Otwierane są portale, gdzie rosyjskie damy masturbują się przed kamerami komputerowymi bynajmniej nie dla pieniędzy, ale po prostu po, aby przynajmniej w ten sposób mieć na chwilę mężczyznę w domu. W Europie rośnie nieustannie liczba kobiet w wieku reprodukcyjnym, które chciałby założyć rodzinę, rodzić dzieci i prać skarpetki mężowi. Są to absolutnie normalne kobiety z normalnymi zaopatrywaniami na życie. Gdzie problem? Otóż nie ma z kim te plany na życie realizować. Brakuje mężczyzn. To znaczy są tylko tak zniewieściali, że nie tylko nie chcą brać odpowiedzialności za innych, ale nawet za samych siebie. Tacy wieczni chłopcy, mili, ale nieużyteczni.

Do tego narastająca fala homoseksualizacji społeczeństwa: co raz mniej jest mężczyzn gotowych interesować się kobietami. Homoseksualizm wbrew pozorom nie jest jedynie determinizmem – wielu mężczyzn wybiera go dzisiaj zupełnie świadomie, bo to wygodniejszy, egoistyczny projekt na życie. W historii zresztą różne społeczeństwa nie potępiały homoseksualizmu z przyczyn moralnych, tylko przede wszystkim z przyczyn odrzucania prokreacji: homoseksualne społeczeństwo umiera. Jak słusznie zauważył jeden z francuskich biskupów podczas ostatniego synodu o rodzinie, kiedy to niemieccy purpuraci z troską pochylili się nad losem biednych gejów, że z jeszcze większą troską należy się pochylić nad losem samotnych kobiet, bo pierwsi dokonują wyboru stylu życia świadomie, natomiast kobiety są zmuszone do samotności wbrew swojej woli. Jaka jest więc realna recepta dla armii samotnych kobiet w Europie? Czyżby tylko islam i wielożeństwo?

brat Damian
O mnie brat Damian

br. Damian TJ. Urodzony 1968 Lublin, uczęszczał do liceum Zamoyskiego. Należał do związanego z „Solidarnością” Niezależnego Ruchu Harcerskiego, potem do podziemnego Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”. W 1987 wstąpił do nowicjatu Towarzystwa Jezusowego w Gdyni. Zakończył filozofię w Krakowie na Wydziale Filozoficznym TJ (specjalizacja „kultura, estetyka, mass-media, kino”). Praca dyplomowa u bp. Jana Chrapka. Od 1991 pracował w TVP, jako dziennikarz i producent. Przechodzi szkolenie telewizyjne w Kuangchi Program Service – Tajwan. W 1996 wyjechał na Syberię, gdzie organizuje Studio Telewizyjne „Kana” w Nowosybirsku. Korespondent TVP i Radia Watykańskiego. Pomaga w szkolenia dziennikarzy z Europy Wschodniej w „European Center for Communication and Culture” w Falenicy. W 1999 rozpoczyna studia podyplomowe w szkole filmowej w Moskwie. W tym samym roku składa śluby wieczyste. Studia kończy w 2004 filmem dyplomowym „Wybacz mi Siergiej”, który uzyskał liczne nagrody na międzynarodowych festiwalach http://www.forgivemesergei.com. Wyjeżdża do Kirgizji - praca charytatywna Kościoła Katolickiego (więzienia, domy inwalidów) i prowadzi Klub Filmowy przy Ambasadzie Watykanu w Biszkeku. W 2006 wyjeżdża na południe Kirgizji, pomaga przy zakładaniu nowych parafii w Dżalalabadzie i Oszu www.kyrgyzstan-sj.org . Buduje i kieruje Domem Rekolekcyjnym nad jeziorem Issyk Kul, gdzie co roku przebywa ponad 1000 dzieci (sieroty, inwalidzi, dzieci z ubogich rodzin, dzieci i młodzież katolicka, studenci muzułmańscy) www.issykcenter.kg . Zakłada Fundacje Charytatywną “Meerim Bulak – Źródło Miłosierdzia” i społeczną „Meerim nuru”. Kapelan więzienia - w tym zajęcia w grupie AA. 2012 w Pawłodarze (Kazachstan). 2012-13 w Domu rekolekcyjnym w Gdyni i w portalu Deon w Krakowie. 2013-14 w Moskwie – odpowiada za sprawy finansowe, prawne, organizacyjne i budowlane Instytutu Teologicznego św. Tomasza. Od 2014 pracuje w Radiu Watykańskim w Rzymie. Od IV 2016 pracuje w TVP przy przygotowaniu transmisji z ŚDM. Obecnie współpracuje z różnymi stacjami telewizyjnymi i redakcjami jako reżyser i dziennikarz. Pisze artykuły między innymi do „Poznaj Świat”, „Góry”, „Gość niedzielny” i „Opoka”. Od 2017 ekonom Apostolskiej Administratury w Kirgistanie, ekonom jezuitów w Kirgistanie, ekonom Fundacji "Meerim Nuru" i Centrum Dziecięcego nad j. Issyk-kul. Przewodnik wysokogórski: organizował wyprawy w Ałtaj, Sajany, Tuwę, Chakasję, na Bajkał, Zabajkale, Kamczatkę, Ałaj, Pamir i Tienszan, Półwysep Kolski. www.tienszan.jezuici.pl

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo