307 obserwujących
4527 notek
5563k odsłony
386 odsłon

Czy Koalicja Obywatelska zrezygnuje z Kidawy-Błońskiej?

Wykop Skomentuj68

                Wybór nowego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej jest ostatnim momentem, w którym może ona dokonać zmiany swojego (i całej Koalicji Obywatelskiej) kandydata na urząd Prezydenta RP.   

               Nie wiem, co Borys Budka myśli o Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, ale z pewnością zdaje sobie sprawę, że jest ona niezbyt dobrze rokującym rywalem dla Andrzeja Dudy, bo dostrzegają to chyba wszyscy, którzy chociaż trochę interesują się polityką.

               Każdy dzień jej zabiegania o wyborców jest kolejnym krokiem ku spektakularnej klęsce. Do Budki z pewnością przychodzą więc działacze KO sugerując mu zdecydowany ruch, póki nie jest jeszcze za późno. To chyba dlatego wicemarszałek Sejmu, a zarazem przewodniczący klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości profesor Ryszard Terlecki upublicznił możliwość wymiany przez Koalicję Kidawy-Błońskiej na kogoś innego.   

               A na taką zmianę jest trochę czasu. Po pierwsze kampania prezydencka jeszcze oficjalnie nie wystartowała, a po drugie lepsza jest krótka, ale intensywna i konkretna w wykonaniu dobrego kandydata niż długa, lecz niemrawa i obfitująca w gafy prowadzona przez polityczny antytalent.

             Czy Borys Budka zdecyduje się na radykalne posunięcie, od którego może zależeć przyszłość kierowanej przez niego partii?

Wykop Skomentuj68
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka