305 obserwujących
4484 notki
5511k odsłon
1044 odsłony

Demostenes z PSL

Wykop Skomentuj125

           O tym, że wicepremier Janusz Piechociński lubi się wyrażać równie barwnie jak bezsensownie, pisałem już tutaj kilkakrotnie. Nie spodziewałem się jednak, że po jego sławetnym przemówieniu z okazji 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej, kiedy osiągnął szczyty werbalnej grafomanii, zdoła osiągnąć podobne wyżyny i stężenie bełkotu (tym razem politycznego, a nie patriotycznego).

      Ze skruchą przyznaję, że nie doceniłem nieograniczonych możliwości Piechocińskiego, który tak oto komentował na łamach „Rzeczpospolitej” przyjęcie do klubu parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego byłych posłów Twojego Ruchu:

      „PSL demotywuje środowiska skrajnej antyreligijnej, antychrześcijańskiej, nierozumnej lewicy i wzmacnia siły odpowiedzialnego środka. Oni wszyscy zostali kiedyś ochrzczeni i z Kościoła katolickiego nigdy nie wystąpili. Przed świętami Bożego Narodzenia doszli do wniosku, że czas w sobie poszukać optymizmu i radości życia. Owieczka marnotrawna jest najbardziej wartościowa. Ci politycy dorośli i zrozumieli, że szacunek dla demokracji musi być również szacunkiem dla tradycji, z której się wyrasta. Rok 2015 będzie rokiem niepewności, również dla Polaków, więc warto budować wspólnotę. Z radością patrzyłem, jak brali na święta <Historię polskiego ruchu ludowego>...”

              Wszelki komentarz zbyteczny.

 

Wykop Skomentuj125
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka