Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
278 obserwujących 3279 notek 4338116 odsłon
Sowiniec, 26 lutego 2017 r.

Rosyjski rajd przez Polskę

193 11 0 A A A


            1 marca, czyli dokładnie w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, do Polski przyjedzie  grupa „miłośników historii” z Rosji - poinformowały Kresy 24.  


          „Zamierzają przejechać wschodnią Polskę i zahaczyć o Warszawę w ramach rajdu samochodowego , by   wyzwolicieli Polski spod okupacji nazistowskiej>. Organizatorem projektu jest  organizacja z Kaliningradu finansowana przez Rosyjską Narodową Fundację Charytatywną” - czytamy w portalu.


            Celem rajdu jest zachowanie pamięci historycznej o zwycięstwie „narodu sowieckiego” w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej. Jak ustaliły Kresy 24, ma w nim wziąć udział 30 osób, które najpierw odwiedzą Olsztyn, a potem Warszawę, Kielce, Kraków, Rzeszów, Lublin, Białystok i Odrynkę. Zakończenie zaplanowano 5 marca w Suwałkach.


            „Na całej trasie wyprawy Rosjanie składają wieńce i kwiaty oraz zapalają znicze pod pomnikami żołnierzy radzieckich i na cmentarzach wojskowych. W czasie rajdu w Warszawie jest zaplanowane forum społeczne pod hasłem , a także pokaz filmu dokumentalnego zrealizowanego po pierwszym rajdzie samochodowym w maju 2016 roku” - napisano w portalu.


            Ciekawe, czy do rosyjskich „miłośników historii” dołączą po drodze jacyś polscy pożyteczni idioci.


 


Opublikowano: 26.02.2017 20:45.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Piłsudczyków, były reprezentant prasowy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • AlexanderG Jest się czego bać?
  • noo W życiu!
  • W kiblu damskim czy męskim?

Tematy w dziale Polityka