313 obserwujących
4820 notek
5856k odsłon
814 odsłon

Kiszczakowa zapowiada walkę

Wykop Skomentuj91


                 Wdowa po generale Czesławie Kiszczaku nie kryje oburzenia z powodu zamiaru pośmiertnego zdegradowania jej męża, o czym pisałem przedwczoraj omawiając przyspieszenie przez Ministerstwo Obrony Narodowej prac nad projektem przewidującym taką możliwość.


                 W rozmowie z portalem internetowym „Faktu” nie wykluczyła, że zgłosi się z tą sprawą nawet do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.


                 - To jest przerażające, dla mnie jest to szok! Jak może tak Polak Polaka traktować? Przecież to między innymi mój mąż doprowadził do zmiany ustroju w kraju. I co, teraz chcą go za to karać oraz zniszczyć. Nie rozumiem skąd w tych organizacjach i PiS-ie tyle nienawiści - powiedziała mając na myśli prawdopodobnie Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, które od wielu lat zabiega o pozbawienie zdrajców Polski w wojskowych mundurach stopni oraz orderów.


                 Wedle projektu nowelizacji ustawy o powszechnym obowiązku służby wojskowej od decyzji od degradacji będzie można odwołać się do odpowiedniego sądu wojskowego, a w mają być małżonek, dzieci, wstępni lub rodzeństwo zmarłego. Właśnie z tej możliwości chce skorzystać Maria Kiszczak.


                 - Będę walczyła o dobre imię mojego męża. Nie pozwolę pozbawić go stopnia generalskiego. Będę się odwoływała, a jeżeli będzie trzeba, to pójdę z tą sprawą nawet do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości! Pozbawienie stopnia byłoby wielką głupotą oraz nieuczciwością w stosunku do mojego zmarłego męża - dodała.


                 Warto zwrócić uwagę na konsekwencję, z jaką wdowa po Kiszczaku od dawna głosi tezę o tym, że jej mąż „doprowadził do zmiany ustroju w kraju”. Liczne jeszcze sieroty po PRL z pewnością przyznają jej rację, ale trudno stwierdzić, czy je to cieszy, czy raczej martwi.


 


Wykop Skomentuj91
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka