Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
290 obserwujących 3562 notki 4593228 odsłon
Sowiniec, 17 lipca 2017 r.

"Gazeta Wyborcza" zarobiła, ale przeprosiła za to

1001 69 0 A A A

          Jest takie stare rosyjskie powiedzenie: „nie da się i cnoty zachować, i rubelka zarobić”.


                Przyszło mi ono na myśl, kiedy przeczytałem w „Gazecie Wyborczej” przeprosiny za umieszczenie w niej dzień wcześniej ogłoszenia Ambasady Turcji w Warszawie, w którym dziękuje ona Polsce za okazanie solidarności władzom tego kraju za wsparcie ich w zdławieniu „ubiegłorocznej próby zamachu stanu zaplanowanego przez wywodzących się z armii i służb bezpieczeństwa zwolenników Fethullaha Gülena” i uratowania demokracji w tym kraju.


                     „Od próby przewrotu Republika Turcji, dzięki silnemu politycznemu konsensusowi w sprawie oczyszczenia tureckich instytucji państwowych z pozostałości tej organizacji terrorystycznej, jest państwem stabilniejszym, bardziej niezłomnym i silniejszym” - napisano w płatnym ogłoszeniu.


                        Nie wiadomo, kto przyjął je do publikacji i ile pieniędzy wpłynęło za nie do kasy „GW”, ale w wyjaśnieniu redakcji czytamy:


           „Był to nasz błąd, przepraszamy Czytelników. Przypominamy, że nasz stosunek do antydemokratycznego reżimu Erdogana wyrażamy w naszych tekstach i komentarzach. Solidaryzujemy się z prześladowanymi dziennikarzami w Turcji i wspieramy ich poprzez międzynarodowej organizacje broniące wolności prasy i mediów.”


                     A mnie zabrakło w tym tekście jednego zdania:


                    „Pieniądze zarobione na ogłoszeniu Ambasady Turcji przekazaliśmy na szczytny cel.”


           


           


           


Opublikowano: 17.07.2017 13:59. Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 21:02.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy pułkownika/generała Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @deda Ba!
  • @Kuba Rozpruwacz Jak najbardziej.
  • "A to feler westchnął seler."

Tematy w dziale Kultura