Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
291 obserwujących 3602 notki 4630391 odsłon
Sowiniec, 8 września 2017 r.

POKiN w sprawie reparacji od Niemiec

993 252 0 A A A


Prezydent RP dr Andrzej Duda


                                                                       Premier Beata Szydło


               Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie w całej rozciągłości popiera zamiary koalicji rządowej domagania się odszkodowania od Niemiec za poniesione przez Polskę ogromne straty spowodowane II wojną światową. Blisko sześć milionów polskich obywateli zginęło lub zostało zamordowanych, a kraj legł w gruzach.  Do tej pory tych gigantycznych strat nie udało się zlikwidować.


               To prawda, że od zakończenia II wojny światowej minęło już 72 lata, ale wiemy, że Niemcy wypłacały odszkodowania Francji i Belgii za I wojnę światową jeszcze w 2010 r. Polska nigdy nie zrzekła się reparacji wojennych od Niemiec. Nie było zrzeczenia się odszkodowań, potwierdzonego przez ONZ. Sprawiedliwość wymaga, żeby agresor niemiecki wyrównał ogromne krzywdy i straty poniesione przez Polskę. Obliczenia szacunkowe mówią o stratach w granicach od 3 do 6 bilionów zł. I w takiej wysokości muszą być wypłacone odszkodowania przez Niemcy.


               Jako kombatanci i weterani walk o Niepodległą Polskę uważamy, że prawdziwy epilog II wojny światowej nastąpi dopiero po wyrównaniu strat przez stronę niemiecką. Niemcy stały się na tyle butne i aroganckie, że za swoje winy i zbrodnie oskarżają dziś nas Polaków. Niech ta sprawa reparacji, która musi być doprowadzona do końca przywróci im pamięć o ich obozach koncentracyjnych i ich ludobójstwie na jeńcach wojennych,  bezbronnej ludności cywilnej, na kobietach i dzieciach.                


               Uważamy, że sprawę reparacji skutecznie poprowadzi duża amerykańska kancelaria prawna.


            Zgodnie z obowiązującymi przepisami kpa oczekujemy pisemnej, rzetelnej odpowiedzi na powyższe pismo nie później niż w ciągu  miesiąca.


                Sekretarz POKiN    - Edward Wilhelm Jankowski                                                                              

  
               Przewodniczący POKiN  -
Zdzisław StangelOpublikowano: 08.09.2017 12:08. Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 19:25.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy pułkownika/generała Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Bardzo dobrze, że przypomniałeś o Polakach, którzy walczyli po stronie generała Franco, bo o...
  • @Piekielny Owszem.
  • @Godziemba Jak najbardziej.

Tematy w dziale Polityka