Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
294 obserwujących 3874 notki 4875374 odsłony
Sowiniec, 16 grudnia 2017 r.

Społecznie rozbierzmy pałac im. Stalina

2543 678 0 A A A


                 Powstał Społeczny Komitet Rozbiórki Pałacu Kultury i Nauki, na czele którego stanął prezes Fundacji Łączka oraz przewodniczący Społecznego Trybunału Narodowego Tadeusz Płużański, a niżej podpisany zgłosił do niego akces.


                - Aby przekonać premiera Glińskiego plan jest taki, żeby w tym miejscu, gdzie góruje kultura sowiecka, stała kultura polska. Przecież teatry i muzea, które są w środku, by zostały tam. Zasłużyły na nowoczesną obudowę. Chcemy, żeby ta przestrzeń pozostała kulturalno-społeczną a nie biznesową. Chcemy promować kulturę niepodległościową, polską a nie sowiecką - powiedział w rozmowie z „Gazetą Polską” Płużański


               W komitecie jest m.in Jan Pietrzak, który w miejscu PKiN widziałby łuk triumfalny upamiętniający zwycięstwo Wojska Polskiego na Armią Czerwoną w lecie 1920 roku.


               Za likwidacją symbolu sowieckiego panowania nad Polską opowiedzieli się publicznie się m.in. premier Mateusz Morawiecki, wicepremier profesor Piotr Gliński i wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki.


               Aby wyburzyć obiekt wpisany do rejestru zabytków (a Pałac znajduje się w nim - decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkóww Warszawie Macieja Czeredysa - od 2007 roku) trzeba go zeń uprzednio wykreślić. Komitet rozpoczął już działania w tej materii.


             


Opublikowano: 16.12.2017 12:38. Ostatnia aktualizacja: 16.12.2017 12:50.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy pułkownika/generała Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @deda Aha.
  • @deda Jak najbardziej.
  • @Pogodny E.

Tematy w dziale Polityka