Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
294 obserwujących 3867 notek 4867195 odsłon
Sowiniec, 10 lutego 2018 r.

Banderowskie flagi na ukraińskich masztach

1330 107 0 A A A


                  Niewątpliwie to w związku z przyjęciem przez polski parlament nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, na mocy której karane ma być propagowanie banderyzmu (obok faszyzmu, nazizmu i komunizmu), Lwowska Rada Obwodowa opracowała zasady urzędowego posługiwania się czarno-czerwoną flagą - symbolem Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii.


                  Jak poinformował portal Kresy 24, powołując się na Interfax-Ukraina, radni zarekomendowali ekspozycję takiej flagi w okolicy gmachu, w którym zasiadają oraz na innych budynkach administracji publicznej 9 razy do roku, m.in. 1 stycznia - w dzień urodzin Stepana Bandery, 3 lutego - w rocznicę powołania OUN, 5 marca - w rocznicę śmierci dowódcy UPA Romana Szuchewycza.


                  Kilka dni później taką samą decyzję podjęły władze Tarnopola. Można w niej przeczytać, że podczas wszystkich uroczystości i obchodów na budynkach rządowych oraz mieszczących instytucje publiczne wraz z flagą Ukrainy zawisną czerwono-czarne.


                „To odpowiedź na uchwalenie przez polski Sejm ustawy o zakazie ideologii banderowskiej” - wprost napisano w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej rady, w którym podkreślono, że nie oznacza to zerwania długoletniej współpracy z siedmioma polskimi miastami związanymi z Tarnopolem umowami o partnerstwie.


                Portal przypomina, że flaga ukraińskich nacjonalistów znajduje się na indeksie wielu światowych instytucji i organizacji, np. Unii Europejskiej, czy FIFA.


 


Opublikowano: 10.02.2018 11:47. Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 12:01.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy pułkownika/generała Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Godziemba W punkt. Wzajemnie pozdrawiam.
  • @Susanna Kowalsky Co to jest?
  • https://niezalezna.pl/250062-symboliczne-komunisci-wroca-na-warszawskie-ulice-rada-miasta-przyjmi...

Tematy w dziale Polityka