Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
294 obserwujących 3681 notek 4702118 odsłon
Sowiniec, 6 sierpnia 2018 r.

Nazbyt polityczne nieszpory

907 104 0 A A A

            W kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej odprawiono nieszpory w intencji ustania protestów przeciw reformie polskiego sądownictwa - poinformowała Polska Agencja Prasowa.

            Na stronie parafii można przeczytać, że nieszpory „ofiarujemy prosząc o ustanie emocjonalnych i niebezpiecznych protestów przeciw upragnionej przez zdecydowaną większość społeczeństwa reformie polskiego sądownictwa” (cytat za PAP).

           Bywały już różne intencje modlitewne: o pomyślność ojczyzny, o deszcz, o urodzaj, o bezpieczne spędzenie wakacji i tysiące innych, ale po raz pierwszy spotykam się z jej tak  wyraźnie politycznym charakterem. Ciekawe jak zareaguje na ten upubliczniony przez Polską Agencję Prasową, a za nią przez inne media pomysł miejscowy biskup ordynariusz.


Opublikowano: 06.08.2018 08:05.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy pułkownika/generała Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Stary Osobiście wolałbym, żeby jutrzejszy dzień był - jak przed Ii wojną światową -...
  • @Stary Ciekawy pomysł.
  • "Będzie pięknie. I radośnie. Bo to nasze wojsko.' Oczywiście. I nie ma znaczenia, kto...

Tematy w dziale Społeczeństwo