307 obserwujących
4519 notek
5552k odsłony
259 odsłon

Znowu pioruny w Tatrach

Wykop Skomentuj31

                O godzinie 4.45 zakończyła się dzisiaj ewakuacja około 300 osób z Kasprowego Wierchu, które utknęły tam po spowodowanej przez piorun awarii kolejki linowej - poinformowało Radio Kraków.  

               Najpierw zwożono je na awaryjnym, spalinowym zasilaniu, ale kiedy i ono zawiodło, do akcji ruszyli członkowie Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy z Myślenickich Turni zwozili pechowców quadami.  

               „Część turystów postanowiła na własną rękę zejść do Kuźnic, bo jak twierdzili, na transport musieliby czekać wiele godzin” - czytamy na stronie internetowej krakowskiej rozgłośni.  

              - Na początek zwozili rodziny z dziećmi, co jest zrozumiałe - powiedział w rozmowie z RK jeden z ewakuowanych.   

               Polskie Koleje Linowe zapewniły poszkodowanym darmowe ciepłe i zimne napoje, a także posiłek.  

               Patryk Białokozowicz z Zarządu PKL poinformował Radio Kraków, że usterkę udało się już usunąć, ale konieczny jest przegląd wszystkich urządzeń i dlatego kolejka będzie przez kilka dni nieczynna.   

               W tej samej burzy trzyosoobowa rodzina ucierpiała od uderzenia pioruna na szlaku z Hali Gąsienicowej do Kuźnic. Asekurowani przez TOPR-wców zeszli o własnych siłach na dół i zostali przetransportowani do szpitala. Na szczęście ich obrażenia okazały się niegroźne.


Wykop Skomentuj31
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości