71 obserwujących
340 notek
377k odsłon
  4969   0

LAS SMOLEŃSKI - ŚWIATŁA PAMIĘCI czyli podniebne kule

Po porażce na ziemi angielskiej - poprzednie notki - ruszam plan C.

Plan C polega na zakupieniu 1000 super fluksów - to takie diody na 4 nogach, 1000 bateryjek made in China oraz 500 rezystorów (do czerwonych diód). Rezystory do czerwonych baloników, można bez nich, ale z nimi jest naprawdę super.

Z towarem jest trochę problemów, ale damy radę - chyba że znów handlowiec nawali.

W poniedziałek  zakończę negocjacje cenowe z handlowcami, bo nikt nie miał dokładnie diód o mocy, o którą prosiłem - towar prawdopodobnie dostanę we wtorek lub nawet w środę 10.11 rano

 

Jak to się bedzie robić - wersja białe diody:

bateryjka, drucik skombinowany - koniec drucika lutujemy do nóżek diody

Jak to się bedzie robić - wersja czerwone diody:

bateryjka, drucik skombinowany - koniec drucika lutujemy do nóżek diody, dokładamy (lutujemy) rezystorek.

 

Ktoś musi załatwić i pociąć cienki drucik do lutowania.

 

Ww. czynności robimy w pierwszej kolejności, w drugiej kolejności oklejamy plastrem biurowym bateryjkę z końcówką drucika. W tym momencie jest tzw. CZAS START

Będzie to wszystko świecić jakieś maks. 5 godzin dlatego jeśli puścimy balony o 18.30 przed marszem - chyba jednak ta godzina - to musimy zacząć oklejanie i napełniane balonów helem ok. 14.30. 1000 sztuk balonów z helem to ok. 3 godziny roboty  dla 10 ludzi (by nikt się nie przepracował) plus transport. Balony rozdajemy 15-30 minut przed wypuszczeniem, czyli o 18 -18.15 musimy być na Karowej.

 

Reasumując:

Potrzebne jest 10 osób do helu od 14.30 10.11 oraz jak najwięcej ludzi z lutownicami dzień wcześniej (jak będzie towar)  pod wieczór 9.11. lub 10.11. w godzinach rannych. Potrzebna jest też meta: dom, mieszkanie, zakład prod., biuro, inne - im blizej centrum Warszawy tym lepiej - by każdy mógł swobodnie dojechać. Każda propozycja będzie rozpatrzona - bedzie co jest - najwyżej będziemy kombinować transport "do" i "z"

Potrzebne są dwie - trzy  furgonetki do transportu 1000 napompownych baloników. Jedna furgonetka lub większe autko potrzebna jest najpóźniej ok. 12.00 10.11, by przywieźć z Raszyna 2 butle z helem i balony.

Pytał mnie ktoś o plan D  - plan D zakłada, że bedziemy świecić oczami - ja nie mam zamiaru płacić 6 zł za balonik z diodą, gdy mogę go mieć za ok. 2,5 zł (byłoby mi zwyczajnie wstyd wobec tych ludzi, co dali kasę na akcję).

A poza tym chyba fajnie się  byłoby spotkać, pogadać i wspólnie popracować, nie ? :)

A teraz słucham i czekam na deklarowanie się co do transportu, mety i robocizny - pieniądze na tę akcję już mamy. TO NASZA WSPÓLNA AKCJA WIĘC WESPÓŁ ZESPÓŁ !!

P.S. Na grudzień szykujemy coś ekstra, być może niektórym koparki opadną ... oczywiście jak zagłosujecie swoimi pieniędzmi ... ale pierwej muszą zaświecić podniebne kule.

Poniżej przykałdowe świecące baloniki z netu - nasze będą wyłącznie białe i czerwone.

PROSZĘ O LINKOWANIE NOTKI MÓWIĄCEJ O NASZEJ WSPÓLNEJ SPRAWIE I TWORZENIE NOTEK Z PRZEKIEROWANIAMI NA NIĄ, BY TEMAT BYŁ NA STRONIE GŁÓWNEJ

KOMUNIKAT: WYSŁAŁEM MAILE Z MAILAMI TYCH CO GŁOSOWALI. POSTANOWIŁEM, ŻE CI CO ZASTRZEGLI SOBIE MAILA NIE DOSTANĄ MAILI INNYCH OSÓB GŁOSUJĄCYCH. PO MOJEMU TO SPRAWIEDLIWE: NIE DAJESZ INNYM, TO SAM NIE DOSTAJESZ OD INNYCH. PROSTE. MAM NADZIEJE, ŻE PODZIELICIE MÓJ PUNKT WIDZENIA.

Wiązanki i wieńce - skoro nikt się tym nie chce zająć, to poruszam temat (dla J. Piłsudskiego i R. Dmowskiego)


Wieniec, kwiaty żywe, w tym stylu to 400 zł (w cenie szarfa ze złotymi literami). Może być 350 zł (mniej kwiatów)


Wiązanka, kwiaty żywe, w tym stylu to 250 zł (w cenie szarfa ze złotymi literami). Może być 350 zł (więcej kwiatów).

 

Przykładowe napisy:

"Naszemu Kochanemu Wodzowi Marszałkowi Józefowi Piłsudkiemu hołd składają Blogerzy i Komentatorzy"

"Wielkiemu Polskiemu Patriocie Romanowi Dmowskiemu hołd składają Blogerzy i Komentatorzy"

Więc co ma być? A może ktoś to załatwi lepsze i taniej - kasę oddam z datków - decyzję w ww. sprawie trzeba podjąć do godz. 12.00 poniedziałek

UWAGA POMYSŁ:  OSTATNIO DO BALONIKÓW BYŁY DOŁACZNE KLEPSYDRY Z NAZWISKAMI - MOŻE TYM RAZEM DOŁĄCZYĆ KARTKI - SZACHOWNICE LOTNICZE Z NAZWISKAMI OFIAR W POPRZEK NA CZARNO, EW. CZARNY PAS W POPRZEK, A NA NIM BIAŁE LITERY. OPRÓCZ TEGO NP. DOPISEK "ZGINĘLI ZA NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ" (BO JEST TO WIGILIA ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOSCI) CO WY NA TO?

Lubię to! Skomentuj103 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale