Zygfryd.Gdeczyk Zygfryd.Gdeczyk
54
BLOG

Uwagi jasnego gwinta...

Zygfryd.Gdeczyk Zygfryd.Gdeczyk Polityka Obserwuj notkę 0

 Uwagi  jasnego gwinta

 
Ten Cimoszewicz to prawicowo lewicowy neoliberał. Na starość zbaraniał.
 
 
Biorąc pod uwagę senatorskie tło, każde wystąpienie Cimoszewicza porównać można do któregoś Seneki. Jak powiadają, Cimoszewicz zawsze kojarzony jest z lewicą. Jeżeli jest to prawdą, to w pierwszym rzędzie powinien pochylić się nad losem milionów oszukanych przeszłych emerytów, którym przewiduje się emerytury w wysokości połowy dzisiaj wypłacanych. 
 
Niestety zajął się pozorowanym sporem pomiędzy upadającym w gigantycznym długu rządem a guru lumpen liberałów Balcerowiczem. Jako ówczesny premier, ekspert od powodzi, powinien znać kulisy i motywy wprowadzania przymusowego systemu OFE. Nie znał wtedy jeszcze publikacji naukowych na ten temat np. Orensteina, ale odpowiednie służby powinny mu donieść kto za tym stoi.
 
 
Gdyby nie Kaczyński, Katyń, Smoleńsk lub bełkot medialnych wiedźm Olejnik lub Pochanke wolne media zamarły by bez tematów. Uciekają i są z premedytacją pomijane tematy o symptomach nadchodzących katastrof. Gorszych od hitleryzmu i komunizmu razem wziętych, bo niszczących strukturę tkanki społecznej, utrzymującej naród przy życiu dzisiaj i w przyszłości. 
 
Mam na myśli katastrofalny poziom nauki i edukacji zarysowany przez Wrocławskiego intelektualistę Rolanda Zarzyckiego w unikanym przez elity miesięczniku Le Monde Diplomatique. Radzę chwilę popracować i przeczytać załączony tekst. Da to okazję do oderwania od narzucanych tematów Kempy, Ziobry, Balcerowicza, Kaczyńskiego, holocaustu, pedofilii, Smoleńska lub beatyfikacji.
http://www.monde-diplomatique.pl/index.php?id=1_5
 
 
Prawica jak zwykle opinie opiera na mądrościach FOX. Te relatywnie wyższe zarobki przyszłych emerytów można porównać do zarobków klasy robotniczej raju na ziemi, które aktualnie relatywnie są niższe niż w roku 1979. Natomiast fantazję o „wyciągnięciu 40 milionowego kraju z postkomunistycznej zapaści” można z powodzeniem odnieść do wywodów Songa Hongbinga.
 
W takiej sytuacji mamy do czynienia z pierwszym w dziejach przypadkiem, w którym grupa dość silnych państw stała się ofiarą zorganizowanego rabunku.
Ten przekręt  dla prawicy jest zbyt trudny do ujawnienia i przyznania się do wielkich krzywd i niecnoty uczynionej własnej Ojczyźnie.
 
 
Bandytyzm na stadionach jest tylko drobnym elementem totalnego procesu degrengolady politycznej elit i  schamienia społeczeństwa w czasie ostatnich 22 lat. Młode pokolenie w szczególności, czuje się tutaj jak w obcym kraju, pozbawione szans rozwoju osobowego, pracy, kariery i uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym z perspektywą bezrobocia, marginalizacji, odrzucenia, emigracji lub głodowej emerytury. 
 
Ma fatalne wzorce, od pospolitego prezydenta, przygłupów w partiach i sejmie, panoszenia się biskupów i żadnych sukcesów w jakiejkolwiek dziedzinie sportu, nauki lub kultury. Żadnego powodu do dumy. 
 
Ludzie czują się wydziedziczeni i ograbieni z majątku narodowego, dorobku pokoleń, w kraju przypominającym kolonię i wysługującym się mocarstwu, łącznie z dostarczaniem mięsa armatniego w wojnach zaborczych za ropę. Ma tego wszystkiego świadomość więc wyładowuje się w sposób w jaki potrafi i do jakiego ma gotowe wzorce; chamstwem, rozbojem, bandytyzmem, narkotykami i erotyzmem. 
 
Potrafi czytać co piszą o niej inni, także o tym jak obrabowano ich bogaty kiedyś kraj na dorobku. Pisze o tym Chiński ekonomista Song Hongbing w książce pt. „Wojna o pieniądz”
http://www.empik.com/wojna-o-pieniadz-hongbing-song,prod59120428,ksiazka-p
Fragment dotyczący Polski warto przeczytać w całości i skonfrontować z kłamstwem sączonym przez wolne media i tuby propagandowe.
 
Oto co pisze Hongbing:
„W procesie upadku krajów socjalistycznych w Europie Wschodniej Soros odegrał trudną do oszacowania rolę. W Polsce fundusz Sorosa istotnie przyczynił się do przejęcia władzy przez związek zawodowy Solidarność, a także wpływał na trzech kolejnych polskich prezydentów. Soros, wraz z profesorem Harvardu Jeffreyem Sachsem, a także poprzednim prezesem Rezerwy Federalnej Paulem Volckerem, wiceprezesem Citibanku Anno Rudingiem, wspólnie przyrządzili lekarstwo – „terapię wstrząsową”, którą zaaplikowali polskiej gospodarce. /tu trzeba dodać tubylczych kolaborantów; figuranta Balcerowicza, speca od tłumienia mediów Michnika i wielu innych/
 
Dokonywanie korekty w strukturze branż przemysłowych jest równoznaczne z przeprowadzaniem rozległej operacji na makroekonomicznym porządku gospodarczym, ale symultaniczne, celowe duszenie polityki monetarnej oznacza odmowę podania pacjentowi krwi zaraz po przeprowadzonej operacji. W takiej sytuacji końcowym efektem jest całkowita dezintegracja gospodarcza, ostra recesja w sektorze wytwórczym, bezpośredni spadek poziomu życia. 
 
Przemysł upada, firmy są zamykane bądź bankrutują. Rzesza ludzi traci pracę, pojawiają się nagłe wstrząsy i konflikty społeczne. Wówczas międzynarodowi bankierzy, za pomocą planu „zamiana długów na udziały” podczas wielkiej wyprzedaży po zredukowanych cenach, przypominającej kaszel krwią chorej gospodarki, swobodnie dokonują zakupów najważniejszych aktywów danego kraju.
 
Polska, Węgry, Rosja i Ukraina – wszystkie te państwa kolejno dotknęła utrata własnego majątku, co doprowadziło do tego, że od dwóch dekad ich gospodarki wciąż nie mogą odzyskać sił….
 
W takiej sytuacji mamy do czynienia z pierwszym w dziejach przypadkiem, w którym grupa dość silnych państw stała się ofiarą zorganizowanego rabunku.
Takie niszczenie ludzi i krajów za pomocą wyrafinowanych bezkrwawych metod jest niewątpliwie najmocniejszym punktem strategii Sorosa. Ilustruje to prostą prawdę, że najskuteczniejszym sposobem unicestwienia danego kraju jest wprowadzenie w nim zamętu.”
 
PS.
Pozwoliłem sobie przytoczyć wybrane perełki wypowiedzi jasnego gwinta  na forum "En passant", które stanowią jedyny jasny blask na tle ciemnych a nawet ponurych  wypowiedzi polskiej prawicy ulokowanej w żydowskich elitach władzy oraz jej emigracyjnych konfratrów z marca 1968 roku. To te siły umoczone w morderczym zwarciu walki o władzę ponoszą pełną odpowiedzialność za obecny stan rozbicia Polski i związaną z tym frustracją ponad połowy narodu  rekompensowanymi radością obcych pseudoelit o wyraźnie semickich rysach i antynarodowym charakterze.Wszelkie zaś próby obrony tożsamości narodowej są wykpiwane "śmiesznymi oczekiwaniami Prawdziwych Polaków", ich wydumanym antysemityzmem, ksenofobią i rasizmem oraz generalnie prymitywnym i bez mała zwierzęcym prymitywizmem narodu polskiego,który zgodnie z talmudycznymi wskazaniami musi być  krótko trzymany żelazną rózgą rasy  nawiedzonych i namaszczonych panów. 
 
W tej sytuacji nie pozostaje nic innego jak obrona przed tą jakże utajoną ale rzeczywistą, bolesną i niebezpieczną agresją,której granicą ostateczną  jest wynarodowienie Polski i Polaków. Polska została już praktycznie wywłaszczona przez te siły na rzecz zagranicznych ziomków i ich obcego kapitału.Teraz wzniecają one dalsze rozbicie dzielnicowe Polski,aby za symboliczną złotowkę przejąć kopalnie, huty i fabryki Śląska.
 
Naszą jedyną bronią pozostaje  ośmieszany i rugowany ze społecznej świadomości patriotyzm narodowy. Mamy niekwestionowany obowiązek kochania i bronienia  swojej Ojczyzny, szanowania innych oraz chronienia  przed ich zakusami fundamentów naszego trwania.Nie wolno nam pozwalać na to, by na szali stosunków wewnętrznych stawiać wyłącznie urojony antysemityzm bez uwzględniania rzeczywistego i zabójczego dla nas antypolonizmu.
 
Nadreprezentacja władzy w Polsce jest niedopuszczalnym zjawiskiem deprecjonującym wolność, ograniczającym pluralizm i dewaluującym demokrację żywiołu narodowego na rzecz  jednej mniejszości narodowej.
 

Prosta i tania reklama w Internecie sprzedawana za pomocą AdTaily(PLALLADTAILY0002)

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka