31 obserwujących
5443 notki
1935k odsłon
133 odsłony

Kogo broni sztacheciarz ?

Wykop Skomentuj2

O zagrożeniach dla gospodarki, które miały pojawić się po zapowiedzi rządu o podniesieniu płacy minimalnej, mówiono wiele jeszcze kilka tygodni temu. Nasza słabowita gospodarka miała paść jak amen w pacierzu.

Teraz, po styczniowych wypłatach już wiemy, że ... nic się nie stało a podwyżki wynagrodzeń ... raczej nie zauważono. No, może do ZUSu wpłyną tylko większe wpłaty, bo lewaccy przedsiębiorcy zlikwidowali część spółek-córek tylko z tego powodu, żeby uczynić zadość ustawie o płacy minimalnej.

Przez cały styczeń zawierano z pracownikami nowe fikcyjne umowy o pracę, z których wynikało, że pracownik pracuje nadal i nie w dwóch - jak dotychczas - firmach a w jednej. W zasadzie wynagrodzenie będzie miał takie samo, ale spełniające kryteria "rządowe" - te o minimalnym wynagrodzeniu.

image

https://www.salon24.pl/newsroom/1018494,lech-walesa-publicznie-grozil-kaczynskiemu-po-wyborach-jade-z-taczkami


Nic dziwnego, że Wałęsa znowu grozi, tym razem taczkami dla Prezydenta Andrzeja Dudy, że jak wygra wybory...

Co spowodowało wściekłość zasłużonego sztacheciarza ?

Sprawa jest prosta. Minimalne wynagrodzenie jest stawką zgłoszoną do ZUS. Wyższa stawka - wyższa składka a w przyszłości wyższa emerytura.

Tusk wyprowadził swego czasu niemałą kwotę pieniędzy z funduszy na przyszłe emerytury i ma za to niezłe wynagrodzenie w UE. A teraz premier Morawiecki ograniczył finansowanie liberalskich przedsiębiorców i tylko zmiana władzy może to zmienić.

Wystarczy spojrzeć na pracę ostatnich dni senatu. Kombinowali, jak wstrzymać dodatkowe 1200 zł (jakby 100 zł więcej miesięcznie) do emerytury.


image

https://www.salon24.pl/newsroom/1018385,kidawa-blonska-zainaugurowala-kampanie-opozycja-totalna-nie-jest-dobrym-rozwiazaniem


Głosujcie na liberałów spod znaku PO, a wróci propozycja wyższego wieku emerytalnego i głodowa pensja bez szansy na 500 PLUS.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale