31 obserwujących
5410 notek
1922k odsłony
95 odsłon

Polaryzacji sceny politycznej - ciąg dalszy

Wykop Skomentuj1

Myślę, że już zaczęło się to, co ma pojawić się na polskiej scenie politycznej. Następuje aktywizacja partii politycznych, które dotychczas siedziały "za plecami" bardziej aktywnego sojusznika i zadowalały się tym, co otrzymały w zamian. Mam tu na myśli PSL, który "od zawsze" starał się trzymać stronę tego, kto dawał gwarancję bytu politycznego. Niestety, ta polityka już wypaliła się, podział na "MY" i "oni" przestał być "opłacalny". Doświadczyła tego boleśnie cała "oPOzycja", która w maju 2020 posypała się totalnie...

Szczególnie doświadczony PSL - początkowo z całkiem poważną pozycją kontrkandydata na urząd prezydenta państwa, po przeforsowaniu zmiany lidera na urząd prezydenta RP przez PO pod wodzą Budki, został totalnie zmarginalizowany.

Teraz Władysław Kosiniak-Kamysz stara się nadrobić utratę pozycji PSL i wypowiedział posłuszeństwo marniejącemu w oczach wyborców lidera oPOzycji.

Z drugiej strony nie ustają naciski na Szymona Hołownię, by ten pozostał wiernym sługą PO, wtedy czekają go zasłużone zaszczyty...


zobacz także:

- https://www.salon24.pl/u/dobrezycie/1066425,zaczyna-sie-polaryzacja-sceny-politycznej


- https://fakty.interia.pl/polska/news-jan-grabiec-o-szymonie-holowni-czas-przestac-sie-mazac,nId,4638321


- https://fakty.interia.pl/polska/news-onet-psl-postawilo-ultimatum-pawlowi-kukizowi,nId,4638301


- https://fakty.interia.pl/polska/news-borys-budka-dla-rzeczpospolitej-chcemy-przyjac-nowa-deklarac,nId,4638372?parametr=zobacz_takzeW mojej ocenie jest to wstęp do polaryzacji stanowisk nie pod kątem koalicjanta, ale pod kątem realizacji deklaracji wyborczych.

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka