Blog
Więcej Konkurencji. Mniej Przywilejów.
Paweł Dobrowolski
Paweł Dobrowolski ekonomista i strażak OSP
6 obserwujących 108 notek 205137 odsłon
Paweł Dobrowolski, 22 kwietnia 2017 r.

Czy blokować wolno tylko establishmentowi?

1589 69 0 A A A

Jeśli wolno blokować marsz niepodległości, to wolno blokować spektakl Klątwa? Okazuje się, że nie! W Polsce wolno blokować legalny marsz. Ale nie wolno blokować legalnego spektaklu. Dlaczego? Nie wiadomo.

Kilka lat temu lewica blokowała marsze niepodległości. Policja pałkami i salwami broni gładko lufowej spychała legalny marsz z zatwierdzonej trasy. Bo blokada. Dziś prawica blokowała teatr Powszechny wystawiający spektakl Klątwa. Policja pięściami spychała prawicową blokadę teatru. Bo blokada.

Jedyne co jest niezmienne to, że czy są blokowani, czy blokują, narodowcy są przedmiotem przemocy ze strony policji. To niepokoi. Pal sześć narodowców. Problem jest, że systematycznie jedna grupa została obrana za cel policyjnej przemocy. Skoro wolno to wolno. Wczoraj i dziś policja bije narodowców. A jutro kogo będzie bić?

Tu prawicowa blokada:

Tu jakiś człowiek usiłuje wejść do teatru, ale nie udaje się mu wejść:

Więc ten człowiek próbuje z boku, też mu się nie udaje:

Chwilę potem interweniowała policja:

A tu prawicowiec po policyjnej interwencji:

Komentując policyjną przemoc lewicowy establishment nie mógł oprzeć się pokusie klasistowskich komentarzy:

No, hi hi, smieszne, bo my chodzimy do teatru, a te łyse kmioty nie chodzą i to ich, a nie nas zamykają na dołku. He, he, smieszne. Tylko dla osób o „lewicowej” wrażliwości.

Lepiej dla nas wszystkich będzie, gdy ani blokownie legalnych zgromadzeń, ani blokowanie legalnych spektakli nie będzie legalne. Niedobra norma, gdzie osoby o wyższym statusie społecznym mogą blokować legalne marsze, a osoby o niższym nie mogą blokować przedstawienia w teatrze, wcześniej czy później będzie miała niedobre konsekwencje.

Tak jak lewica uważa hasła głoszone przez prawicę, za obrzydliwe. Tak prawica uważa kwestie wypowiadane w teatrze przez lewicę za obrzydliwe. Dobrym dla nas wszystkich rozwiązaniem jest uznać, że jedni mogą głosić swoje hasła, drudzy wystawiać swoje spektakle, a nie siłować się, o to, kto komu będzie mógł kazać zamilknąć…


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

W latach 1989-91 pracował z profesorem Sachsem. Absolwent Harvardu. Od 1995 zajmuje się doradztwem gospodarczym - pomaga zarządom i właścicielom spółek w podejmowaniu strategicznych decyzji. W tym czasie brał udział w ponad pięćdziesięciu transakcjach kupna i sprzedaży spółek, z czego około dwudziestu doszło do skutku na łączną sumę ponad 1 miliarda euro. Ekspert Instytut Sobieskiego oraz Warsaw Enterprise Institute. Autor koncepcji wprowadzenia do polskiego porządku prawnego Publicznego Wysłuchania. Pomiędzy rokiem 2011-2013 prezes Forum Obywatelskiego Rozwoju, gdzie 10-krotnie zwiększył liczbę współpracowników oraz po raz pierwszy w historii FOR doprowadził do wzrostu środków pozyskiwanych od darczyńców. Opublikował raport szacujący dług publiczny Polski na powyżej 200% PKB, książkę pt. „Podstawy Analizy Finansów Firm” wydaną nakładem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz kilkadziesiąt raportów i artykułów o ekonomii politycznej reform. Członek zespołu ministra sprawiedliwości ds. nowelizacji prawa upadłościowego. Strażak w Ochotniczej Straży Pożarnej.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Tematy w dziale Kultura