Blog
Dodologia stosowana
dodozaur
dodozaur jestem Dodozaurem z Dodolandii
4 obserwujących 447 notek 177121 odsłon
dodozaur, 9 sierpnia 2017 r.

Waszczykowski w Kommiersant, dla kogo był ten wywiad ?

192 2 0 A A A
zdjęcie pozyskane z sieci
zdjęcie pozyskane z sieci

Znowu mamy kolejną zawieruchę, bo szef MSZ udzielił wywiadu dla Kommiersanta !

Jako, że pojawiło się ostatnio kilka prawdziwych, bądź też wydumanych rys w monolicie prawicy, interpretacja wszystkich nowych zdarzeń wpisywana jest z automatu w ten spór, a to nie do końca musi być prawda.

Faktem jest, że wyczulone wzrostem temperatury ucho chętnie rozdaje oceny kto za, a kto przeciw, bo zero-jedynkowy przekaz, jest łatwiejszy do ogarnięcia.

 Jednak państwo, to dość skomplikowany twór, gdzie równolegle dzieją się różne procesy, niezależne od ostatnich wydarzeń. Dla mnie ten wywiad ma raczej związek z planowanymi na 2 połowę września manewrami wojskowymi Zapad, po stronie rosyjskiej i Dragon, po stronie polskiej. Pisałem o tym niedawno w notce    www.salon24.pl/u/dodologia/797962,uwaga-grozny-wrzesien-przed-nami 

Od napisania tego  tekstu czasu minęło niewiele, ale zmieniło się  sporo. Do Estonii przerzucana jest z Włoch piechota US Army i dość dużo lotnictwa, a w Finlandi, Szwecji i na Bałtyku zapowiedziane są w tym samym terminie duże manewry towarzyszące sił NATO 

Myślę, że właśnie teraz w Moskwie podejmowane są decyzje, czy manewry Zapad 17, to będą tylko manewry, a tekst min Waszczykowskiego, miał być w założeniu sygnałem dla Kremla, że nie wszystko  jeszcze stracone i rozmowa nadal jest możliwa.

Podobnie widzę odwołanie nominacji generalskich. Zmiany na najwyższych stanowiskach dowódczych robi się raczej w spokojniejszym czasie. Przejmowanie obowiązków trochę trwa. Trwa też zgrywanie się zespołu z nowymi dowódcami. Nie wszystkie zdarzenia muszą dotyczyć naszych wewnętrznych spraw.

Pępkiem świata co prawda nie jesteśmy, ale państwem frontowym, już tak !

Na koniec przepraszam, że być może wzbudziłem niepokój, ale zawsze lepiej brać pod uwagę kilka wariantów, te złe też. Mam też nadzieję, że się mylę i wszystko skończy się jak na zdjęciu poprzedzającym notkę.


Pozdrawiam

Opublikowano: 09.08.2017 14:22. Ostatnia aktualizacja: 09.08.2017 14:58.
Autor: dodozaur
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Julian Arden  Może nie jedynego, ale posiadającego najbardziej uniwersalne możliwości i...
  • @adondek  Ciekaw jestem z czego się bierze ta gloryfikacja Putina ? Chyba z tych klapsów,...
  • @Irek Sosnowski  Sam zaklinasz, spóźnienie zostało zneutralizowane. Putina zawieziono na...

Tematy w dziale Polityka