elementy programu
Ściąga dla partii politycznych
9 obserwujących
496 notek
127k odsłon
228 odsłon

Nowa pandemia

Wykop Skomentuj

Mamy do czynienia z pandemią, a nie zwykłą epidemią. Nowy rodzaj przeziębienia dołączy naturalnie do tych wszystkich przeziębień, których od lat doświadczamy. Nauczyliśmy się żyć z przeziębieniami, leczyć je, wzmacniać zdrowie i odporność, tworzyć nowe leki i nowe szczepionki... Izolacjonizm jest absurdalny - to relikt komunizmu. O wiele groźniejsze pandemie przetaczały się przez świat i nic nie mogło ich powstrzymać, a każda izolowana społeczność w końcu padała ich ofiarą. W Amazonii wciąż żyją plemiona, które nie miały wcześniej z nami styczności. Średnio raz na rok odkrywane jest takie plemię. Czy wiecie, jaki jest pierwszy skutek takiego odkrycia? W ciągu kilku lat umiera 90% populacji odkrytego plemienia, mimo pomocy medycznej. Umierają jeszcze szybciej, niż Indianie odkryci przez Kolumba.

Zanim pierwszy Hiszpan dotknął lądu Ameryki wymarło 90% populacji Indian - około 20 milionów ludzi. Kiedy pierwsi handlarze pojawili się na lądzie, w całej Ameryce Płn pozostało około 2 milionów Indian - osadnicy zajmowali ziemię niczyją - wyludniony kontynent - wyludnione miasta, które już zarosły roślinnością. Informacje o rolniczej cywilizacji w dorzeczu Mississippi i o miastach Indian cenzura kościelna wymazała, tak jak wymazała informacje o miastach w Afryce Centralnej. Chodziło o to, żeby ludzie w Europie myśleli, że na innych kontynentach mieszkają dzikusy, którzy powinni zostać zniewoleni i nawróceni. Ale mimo całej złej woli misjonarzy nie było ich celem ludobójstwo za pomocą broni biologicznej - pandemie wytępiły Indian bez złej woli Europejczyków. Dopiero kilkaset lat po tej hekatombie Biali nauczyli się celowo zarażać opornych Kolorowych. 

Dzisiaj w Amazonii obserwujemy, o ile bardziej niebezpieczni jesteśmy niż 500 lat temu, o ile zjadliwsze zarazki rozsiewamy wokół siebie, które już nam nie szkodzą. Wystarczy jeden kłusownik, albo jeden misjonarz (tak, tak, teraz w XXI w. nadal misjonarze odkrywają nowe dzikie plemiona, bo Kościół wciąż bez zmian uprawia te swoja głupią i zbrodniczą politykę nawracania pogan), a niemal całe plemię wymiera w ciągu kilku lat. 

 Oto dlaczego nie wolno izolować się w obliczu pandemii. Z jedna nową chorobą naraz sobie poradzimy łatwo, ale izolując się narażamy się w przyszłości na atak kilku nowych chorób jednocześnie. Nasze "wojsko" medyczne może pokonać jedną armię wroga bez trudu, a po kilku latach pokona kolejną... ale kiedy uderzy na nas jednocześnie kilka armii, nie obronimy się (analogia nie jest dokładna, nie czepiajcie się, proszę, ale nie mogłem się powstrzymać).

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości