doku doku
158
BLOG

Podła notka o starości, a komentować nie wolno

doku doku Polityka Obserwuj notkę 9

Zauważyłem nową wyjątkowo podłą notkę: "Prezydent USA na kolanach. Upadek Bidena może go słono kosztować". Wygląda też to tak, że administracja wyłączyła możliwość komentowania tej notki. Autor notki ogólnie wyraża przekonanie, że seniorzy są w zasadzie do wyrzucenia, ze względu na wiek. Zacytuję fragment:

"...odniósł się do kwestii wieku, próbując zrobić z niej atut, jako "mądrość" i doświadczenie zdobyte przez długie życie" - tak może pisać tylko człowiek podły. Wiek JEST atutem w każdym cywilizowanym kraju, w każdym kulturalnym narodzie - nie trzeba "próbować" robić z niego atutu. To jest jedna z podstawowych definicji mądrości "doświadczenie zdobyte przez długie życie" - tym się różna prawdziwa mądrość od teoretycznych wywodów filozoficznych. Nawet inteligentny profesor może być głupcem. Nawet erudyta, który przeczytał tysiąc poważnych lektur, może pozostać głupcem - snobem i szpanerem.

Wiek jest najlepszym pojedynczym miernikiem mądrości - czyli najlepiej koreluje z mądrością - lepiej niż IQ. Oczywiście istnieją młodzi mędrcy, bo nie tylko wiek, ale także doświadczenie składają się na mądrość. Nie wystarczy tylko czytać. Aby być mądry, trzeba doświadczyć wielu intensywnych kontaktów z ludźmi. Intensywność doświadczeń życiowych przyspiesza dojrzewanie - w pewnym stopniu zastępuje wiek.

I jeszcze jeden cytat:

"przeciwnicy polityczni już zaczęli wytykać mu jego podeszły wiek" - to przejaw bezradności i strzał w kolano - teraz każdy przyzwoity człowiek dwa razy się zastanowi, czy przyłączyć się do ludzi podłych, którzy chcą głosować przeciwko Bidenowi tylko z powodu jego wieku.


doku
O mnie doku

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka