Blog
dzierzba. małą literą
dzierzba
59 obserwujących 802 notki 628369 odsłon
dzierzba, 7 lutego 2017 r.

Sopocka Orkiestra Świątecznej Pomocy

1219 6 0 A A A

Kiedy dziś w audycji Kuby Strzyczkowskiego poruszono temat prezydenta Sopotu, którego serce krwawi, gdy myśli o strasznym losie sierot z Aleppo jasne było, że prędzej czy później odezwie się głos kogoś oburzonego na Polaków – katolików wrzucających na tacę, by ksiądz miał nowy samochód, a przy tym pozbawionych empatii dla biednych dzieciaków. Koniecznie właśnie dzieciaków, bo to ulubiony epitet, jakim ludzie z gębą pełną frazesów zwykli określać osoby niepełnoletnie wtedy, gdy można się lansować na ich obrońców i filantropów.

Mamy zatem znów ten genialny w swej prostocie konflikt w gruncie rzeczy identyczny z tym, jaki odgrzewa się co roku przy okazji owsiakowych serduszek. Z jednej strony polskie mohery płaszczące się przed klerem i obojętne na niedolę bliźnich, a z drugiej prawdziwi wspomożyciele, którzy mają gdzieś Kościół, ale przy tym robią właśnie to, co ten powinien ich zdaniem czynić, gdyby nie to, że jest łasy władzę i kasę. Nie ma tu miejsca na żadne wątpliwości i od raz widać, kto jest tym dobrym, a kto złym.

Prezydent Karnowski nie może pojąć tej hipokryzji.

Chce czynić dobro, a rząd rzuca mu kłody pod nogi. Rząd – powiedzmy to głośno - mieniący się katolickim lub przynajmniej chcący za takowy uchodzić. To się nie godzi po prostu. Dlatego wstydźcie się Polacy. Sopot stał się wyrzutem sumienia waszych załganych sumień. I nie mówcie, że jest w tym jakaś polityka. Karnowski, jak i super Juras Owsiak, jest przecież ponad polityką. Dla panów tych liczy się tylko wyłącznie dobro dzieciaków.

Tak więc, jeżeli nie wrzucasz na Orkiestrę, nie korzystaj z usług szpitali, w których jest sprzęt przez nią zakupiony, a jeżeli mówisz, że prezydent jakiegoś Sopotu nie jest władny decydować o polityce państwa wobec uchodźców, jesteś owładniętym znieczulicą katolem i powinieneś przynajmniej się zamknąć, bo teraz jest czas apolitycznych przyjaciół sierot z Syrii walczących z podłym reżymem zaściankowych katolików.

I nie szkodzi, że te biedne dzieci w ogóle się nie liczą. Z braku laku ten kit musi teraz wystarczyć, by dowalić się do PiS-u.

Opublikowano: 07.02.2017 13:14.
Autor: dzierzba
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie


"Dzierzba mimo bliskiego pokrewieństwa z wróblami, sikorami czy kanarkami, zachowuje się jak ptak drapieżny. Aktywnie poluje na duże bezkręgowce (głównie owady) oraz drobne płazy, gady, ssaki, a nawet inne gatunki ptaków. Po złapaniu zdobyczy często nie zjada jej od razu, lecz zawiesza na kolczastych krzewach, drutach lub wkład między rozwidlenia gałęzi drzew."
Tak powstają tzw. spiżarnie dzierzb.

ADRES E-MAIL

- Czy już Ci pisałem, że to oto miejsce jest symbolem mojej niezależności i wiary w wolność jednostki?

- Jakieś pięćdziesiąt razy... /Veszett a világ/

motto: Mówisz, że chcesz zostać pisarzem, to po prostu zwykły egoizm; chcesz wyróżnić się spośród marionetek i zostać ich animatorem. W istocie nie ma różnicy między tym, co chcesz robić, a malowaniem się kobiet... /Abe Kobo. Kobieta z wydm./


motto2: W każdej epoce, w każdym kraju zawsze istniały dwa stronnictwa: reakcji i postępu./Maurice Druon. Król z Żelaza/
Ludzie najczęściej stają się biegaczami, ponieważ tak ma być./O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu. Haruki Murakami/


Dbałość o najwyższą jakość jest formą pobożności. /Coryllus/


Socjaliści to reprezentanci banków powołani do tego, by za pomocą propagandy i rewolweru zmieniać stosunki własności na dużych obszarach globu./Coryllus/


No więc czas teraz na ważną deklarację. Brzmi ona: mam w dupie akceptację. Tak właśnie. Nie w plecach, nie w miejscu gdzie kończą one swą szlachetna nazwę, ani w czymś innym, ale właśnie w dupie./Coryllus/

spiritus flat ubi vult
Zapraszam do zwiedzania mojej spiżarni


Nie ma mnie na Facebooku. Taki lans. I szczerze zwisa mi, czy to lubisz.Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • > "Panie , z tym bieganiem to katastrofa. Siedzi taki pół życia za biurkiem i nagle > będzie...
  • > a przykład autor notki dziwi się, dlaczego nie widać biegaczy ubranych > w stare dresy i...
  • Wpis już także na platformie wordpress:...

Tematy w dziale Polityka