17 obserwujących
193 notki
159k odsłon
302 odsłony

Do Św. Bana modlitwa - huzia na jednego salonowego blogera (i na Józia)

Z Internetu
Z Internetu
Wykop Skomentuj21

Święty Ban Ewangelista jest patronem wielu blogerów... To jest pewne i trwałe jak piaskowa skała.

Kiedyś na Salonie przymówiłem blogerowi @marek.w. Zjechałem go okropnie, trochę za ostro, ale zrobiłem to celowo. Na blogu @dziobatego ślad tego jest. 

Rzeczony @bloger mnie irytował - swoją przemądrzałością i analityczną płytkością. Tak to oceniałem .

Każdy ma na Salonie prawo do wyrażania własnych opinii – tak długo, jak nie zostanie ocenzurowany...

Rzeczony bloger pomodlił się ex-cathedra do Św. Bana Ewangelisty i ze swojego bloga mnie wyrzucił...

Ma prawo ale – jak mamy dalej dyskutować... Rzeczony bloger wybrał „an easy way” i uciekł z ringu... Rzeczony @bloger boi się wymiany argumentów i nie potrafi bronić swoich tez.

Jak głupi, o zbanowaniu zapomniałem, otworzyłem rzeczonego @blogera artykuł (zawsze czytam) i skomentowałem... I tu bęc! Jestem wyalienowany.

Cóż takiego napisałem ja? Zacytuję:, bo tego komentarza przecież nie można przeczytać.

„Na litość boską!... To ma być analiza Putinizmu?... Wiele podanych szczegółów-nie szczegółów na TAK, wnioski na NIE...Koło historii i społeczno-politycznych przeobrażeń już się przetoczyło na stronę upadku tego, co @Autor nazywa "putinizmem". W Jakiejkolwiek Rosji carat był jedyną możliwą formą rządów i tak zostanie...

Oligarchowie - tu tkwi sedno sprawy... Kimkolwiek są - do nich należy przyszłość; zamazana, zakamuflowana, niezrozumiała przez „masy”... Tak, czy owak - Rosja będzie żyła w ciągłym zagrożeniu przez Chiny - albo nie... Oligarchowie - to bardzo rozciągliwy termin... A co z oligarchami chińskimi? jak się mają do do oligarchów rosyjskich? A jak do amerykańskich? 

Czas Putina się skończył.Kagebista Putin był i jest bardzo szczwanym i nieprzeciętnym graczem. Nieprzeciętnym....Istnieje coś, co się nazywa "szkoła Putina"... Ale faktem jest też to, że szczury uciekają z tonącego okrętu... Bardzo podobnie było i jest z Trumpem.” Co z Putinem?"

Opinia subiektywna I kontrowersyjna… Może @dziobaty jest kretynem i nie wie co pisze?... Może... 

Teraz skomentuję pewien akapit z artykułu rzeczonego @blogera.

„...cóż, trudno, abyśmy o to mieli większą pretensję do Putina i jego otoczenia, w końcu im Rosja słabsza, tym większe Nasze bezpieczeństwo jak i pozycja w odwiecznej rywalizacji o Europę Centralną i Wschodnią. Dlatego ja osobiście mogę tylko wołać - Brawo ! i Bis !”

Chodzi mi o tą odwieczną rywalizację i Nasze bezpieczeństwo... Brawo! Bis!... O jejku, jejku!... Odwieczna rywalizacja... Rywalizujemy „my”? Kto, znaczy się rywlizuje?... 

My, antyamerykańscy anty-pisowcy?... Super-Europejczycy ze starożynym rodowodem...My Polacy żyjący w stałym zagrożeniu, wciśnięci między Niemcy i Rosję? ... Jaka była i jest w tym rola zaoceanicznego ducha? 

To nie jest zarzut, że bloger @marek.w o tym nie napisał, ale niech bloger @marek.w spróbuje mi to wytłumaczyć. 

Jestem wieloletnim konsumentem zawartości blogów Salonu24.pl. , choć @blogerem dopiero pół roku.

Od wielu lat mieszkam za oceanem...jestem starym, akademickim zgredem, zupełnie jak bloger @echo; pisarczykiem do szuflady od zawsze... Dydaktykiem, który lubi nauczać i pouczać. Gadułą, który lubi dyskutować... Ale rzeczowe argumenty mogą mnie zawsze przekonać... 

Bloger @marek.w powinien dać mi w plecy i zrobić w brew... Szybko i boleśnie... Zapraszam do dyskusji... 

Tylko podjęcie rękawicy (w moich oczach) może blogera @marka.w uratować. 

Rzeczonego blogera uprzejmie pozdrawiam. 

PS. załączony obrazek jest winetką z @Krzysiek PIS on Twitter. Mam nadzieję, że KrzysiekPIS nie pozwie mnie do rejenta. Zakładam, że zgodę na umieszczenie tej winetki mam.


Wykop Skomentuj21
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura