26 obserwujących
276 notek
253k odsłony
  158   0

USA a sprawa polska – domu „Polska” trzeba bronić

Z Internetu
Z Internetu

W rocznicę Niepodległości nasuwa się wiele męczących pytań: co jest i co będzie – a czego nie będzie?... Co można jeśli nie można?... Czego nie można, a czego trzeba?... Jakich granic przekraczać nie można?

Jak ziemia długa i szeroka, jak się ma kij to jakiegoś psa zawsze się znajdzie; szczególnie kiedy pies jest na łańcuchu...Kijem biją psa brutale  ale można inaczej... Z pieskiem trzeba łagodnie, z gąską też... "Już był w ogródku, już witał się z gąską"... Globalną polityką zarządzają liski – chytruski... Trzeba o tym przekonać dzieci – duże i małe. Bo to dla ich dobra!... Najlepiej w tym pomagają bajki dla dzieci.

Podobieństwa i różnice w tym co teraz można zostały nadane – jedni to widzą inni nie widzą - kwestia osobnicza, ale precedens zrobić warto... Nawet jeśli nie jest to precedens ale powtórka z historii...

Precedens to punkt odniesienia i usprawiedliwienia dla podobnych późniejszych wydarzeń... Zrobienie czegoś pierwszy raz; potem „to coś” już precedensem nie jest ale, precedensów robi się wiele, a szczególnie tych politycznych...

Jeśli odbywa się to pod socjalistycznym sztandarem – w imię sprawiedliwości, naprawy szkód, wyrównania szans; ogólnie rzecz biorąc w imię demokracji i jeśli chodzi o nielegalne przekraczanie granic - sprawa jest poważna... Żeby nie było wątpliwości - nawet w demokracji socjalistycznej,

Przygarniemy ich, napoimy i nakarmimy, ogrzejemy i przenocujemy; pieniążki jakieś damy - bo muszą przybrać na wadze, czegoś się nauczyć, a potem uczyć innych – to przesłanie dla tłumu jest!

Cwani politycy idą znacznie dalej i rozgrywają własne cele – władza za wszelką cenę, gierki polityczne, wymiana figur woskowych, zmiany granic i kordonów... jakby nigdy nic... Rewolucja pod specjalnym nadzorem.

Żeby było równo i po sprawiedliwości... Media szaleją, bo ktoś im szaleć każe.... po to są media! Wespół w zespół - możni decydenci i ochoczy dziennikarze plus inżynieria społeczna, są nie do pokonania... Media powiedzą, napiszą co trzeba i wytłumaczą – za trzydzieści srebrników, albo mniej... Często bezinteresownie i z ideowego przekonania; albo bez idei - sami z siebie.


Breaking news z USA – tylko kilka tytułów o przekraczaniu granic.

"Biden Admin Doesn’t Want to Stop Immigration Crisis"

Administracja Bidena nie chce zatrzymać kryzysu imigracyjnego.

"The Southern U.S. Border Has Become A Nearly Constant Humanitarian Disaster"

Na południowej granicy USA ma miejsce tragedia  humanitarna.

"Democrats are desperate to import new voters"

Demokraci desperacko chcą importować nowych wyborców

"More Than 70 Secret Flights Have Reportedly Carried Border Migrants to Florida"

Ponad 70 tajnych lotów przewiozło migrantów przez granicę na Florydę

"Homeland Security Administration is “doing nothing” to secure the border "

Administracja Bezpieczeństwa Wewnętrznego „nie robi nic”, aby zabezpieczyć granicę,

"US-Mexico Border Reopens After 20 Months of COVID Disruption"

Granica amerykańsko-meksykańska ponownie otwarta po 20 miesiącach zakłóceń COVID.


Niezadowolenie z rządów Bidena rośnie i Demokraci stanęli przed poważnym dylematem... Wiceprezydentka Tamala Harris zastąpić Bidena nie może (chociażby ze względu na jego stan zdrowia), gdyż byłoby to rozwiązanie niepoważnie i najgorsze. Wieść niesie, że ta kobieta nie radzi sobie z niczym, chociaż stała się specjalistką „od granic”.

Działacze republikańscy muszą jakoś Bidena z powrotem wywindować i przywrócić medialną popularność i notowania.

Z powodu midterm election za rok, a za następne dwa lata wyborów prezydenckich - demokraci zrobią wszystko żeby władzy nie stracić... Stosują różne metody, ale najprostszym rozwiązaniem ich problemów wydaje się sprowadzenie do USA jak największej rzeszy nowych imigrantów, w tym illegals, a potem pozwolenie na łączenie rodzin i danie im prawa wyborczego. Chodzi o miliony głosów plus...

Utrzymanie zagrożenia COVID i uniemożliwienie obywatelom głosowania w urzędach wyborczych (co oznacza powszechność głosowania z domu) – daje kandydatom Dems (prawie) pewność wygrania i utrzymania władzy wykonawczej w kraju... Kolejny prezydent – Demokrata... Reelekcja Bidena – na pewno nie; znajdą się kandydaci o niebo lepsi.

Nawet w przypadku strat w Kongresie za rok, Demokraci na pewno znajdą jakieś metody aby się odkuć... Najważniejsza jest władza.


Breaking news z Polski – też o przekraczaniu granic

Szturm potężnej grupy imigrantów na polską granicę.

W Mińsku przygotowywane są nowe grupy migrantów do Polski. Otrzymują instrukcje dot. medialnej osłony ataków.

Co się dzieje na granicy z Białorusią? „Jesteśmy jako społeczeństwo ofiarami manipulacji na ogromną skalę”.

Kryzys jest realny. Ale wygodny dla władz - tak uważa opozycja.

Kurdyjscy migranci: Dojdzie do katastrofy humanitarnej a granicy z Białorusią.

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka