25 obserwujących
290 notek
261k odsłon
  244   1

Nieubłagana wojna o pokój – czy nastąpi na Ukrainie

internet
internet
Czy na Ukrainie zapanuje pokój? Mimo zażartych walk strony prowadzą tajne rokowaniu w celu zażegnania konfliktu.

Nieubłagana wojna o pokój – czy nastąpi na Ukrainie. Tego pokoju chcą wszyscy., Walka o pokój zawsze jest nieubłagana

„Naszym zadaniem – walka o pokój i socjalizm”... Walka o socjalizm też była nieubłagana. Jak się skończyła wie każdy, choć chodziło o ten, z ludzką twarzą.

To piękne hasło z PRL-lu powinno wskazać drogę niektórym, którzy są nieprzejednanymi wojownikami i zagrzewają do boju... każda wojna kiedyś się skończy.

Czym się wojna od pokoju?

"Cała sztuka walki bazuje na oszustwie" - (Sun Tze. Sztuka wojny)... Możnaby powiedzieć, że sztuka pokoju też.

Od pokoleń twa walka o pokój...Wojna jest przeciwieństwem pokoju - antytezą czy alternatywą? Czy pokój koniecznie trzeba wywalczyś czy można go kupić na straganie jakiejś giełdy?

Wojna to zorganizowany konflikt zbrojny między państwami, narodami lub grupami etnicznymi i społecznymi. Wojna to również pokrętna polityka ze skutkami społecznymi. Kiedy w państwie pojawiają się jakieś duże problemy, sposobów na jego rozwiązanie są konflikty zbrojne. Wojny towarzyszą ludzkości od zarania cywilizacji.

W wojnie jedna strona atakuje a druga się broni; wojna prowadzi do jakiegoś celu, skutki wojny są rozliczane. W tej wojnie celem było zdobycie terytorium Ukrainy przez Rosję i obrona swojego terytorium przez Ukrainę. Jakie będą jej skutki – na razie nie wiadomo

Jeśli potencjał bitewny wroga gwarantuje mu zwycięstwo, nie można z nim walczyć. Zostaje nam do wyboru: poddać się, pertraktować lub uciec.” (Sun Tze. Sztuka wojny)..

Najwyrażniej, potencjał bitewny Rosji nie zagwarantował jej zwycięstwa; Rosja się nie podda i nie ma gdzie usiekać – pozostają pertraktacje i ugoda.

Niewielu jest przygotowanych do walki, większość jest przygotowana na to że będą za nich walczyć inni.” (Sun Tze, Sztuka wojny)

Czyż druga sentencja Sun-Tse nie pasuje do Ukrainy?...prawdą jest że żołnierze ukraińscy robią co mogą, ale przebieg wojny i jej wynik zależą od USA.

USA trzyma na haku prawie wszystko co się dzieje globalnie - od lat kontroluje przebieg najważniejszych wydarzeń jakie zachodzą na świecie. Jeśli sytuacja tego wymaga, Stany Zjednoczone potrafią interweniować wszędzie; jak zawsze w imię pognębienia tyranów i przeciwników demokracji.

Przez rosnące zaangażowanie USA w wojnie w Ukrainie Biden nieubłaganie walczy o pokój.  Biden stwierdził że pomoc Ukrainie w odparciu rosyjskiej inwazji jest czymś więcej niż tylko zabezpieczeniem wolności Ukrainy - ma to prowadzić do zmniejszenie ryzyka przyszłych konfliktów”. Takiemu rozumowaniu trudno się oprzeć, ale niektórzy powiadają że chodzi mu o sukces przedwyborczy.

USA I NATO zwiększają swoje poparcie dla Ukrainy; akceptacja zagraniczniej polityki Bidena w Europie i USA, jest ciągle duża, ale Amerykanie celów tej wojny nie rozumieją...

Media tłumaczą, że USA pomagają Ukrainie w walce o wolność i demokrację i Amerykanom na razie to wystarcza. W amerykańskiej mentalności niesienie pomocy poszkodowanemu jest cnotą. Za to Amerykę kochamy.

W oczach Polaków Stany Zjednoczone jawią się jako dozgonny i niezawodny przyjaciel, który nas weźmie pod swoje skrzydła.

Mieszkam w USA przez kilka ostatnich dekad i obserwuje loty orła amerykańskiej polityki wraz ze trudnościami ekonomicznymi i kupą problemów we własnym gnieżdzie.. Chociaż pragmatyzm zawsze bierze górę nad przyjaźniami i emocjonalnymi uniesieniami, Stany Zjednoczone jest zawsze stać na pomoc krajom potrzebującym, w imię utrzymania pokoju i rozwoju demokracji na świecie... To są szczytne hasła ale stoi za nimi własny interes.

Truce w tej wojnie być musi... Na temat rozejmu toczą się intensywne rozmowy – tajne i jeszcze bardzej utajnione... Wystąpienia i komentarze w rodzaju wypowiedzi Henry Kissingera będą coraz częstsze.. Nie wszystkich wzywających do rozwiązania pokojoweg będzie można nazwać starymi durniami.

Z całą pewnością uzasadnienie zawieszenia broni w mediach nastąpi też.

Strony będą lizały rany i dzieliły łupy.

Silna obecność militarna Polski w wojnie ukraińskiej przesądza sprawę jej udziału w podsumowaniu i rozliczeniu efeków tej wojny i kształcie tego, co będzie się nazywać „pokojem”.

Polski rząd i polska opinia publiczna oczekuje że Stany Zjednoczone zagwarantują, że pokój po tej wojnie będzie dla Polski zadawalający...Niestety, zarówno rząd jak i opina publiczna nie wiedzą co dostaną.

Sądząc z artykułów i salonowych komentarzy, rozbieżności w poziomie i treści oczekiwań są dość rozbieżne.

Polska liderem w polityce europejskiej... Polska wzmacnia swoją pozycję w UE...Polska współtworzy realia przyszłej Europy. - to ma sens; ale są też inne -

Polska odzyska terytoria na wschodzie należące do Ukrainy... Polska wejdzie w unię z Ukrainą aby prowadzić wspólną politykę Trójmorza.... Polska i Ukraina przejmą rolę Rosji w tworzeniu politycznego krajobrazu w przyszłej Europie...

Ronald Ragan kiedyś powiedział, że pokój to nie tylko brak wojny. Uważał, że pokojem nie można nazwać stanu w którym nie ma walki zbrojnej. Prawdziwy pokój jest wtedy, gdy nie ma zaburzeń ładu społecznego, niszczenia zasad moralnych i duchowego niepokoju.

After all -  " wojny są sądami królów; zwycięstwa są jej wynikami"   Antoine de Rivarol.


Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka