27 obserwujących
336 notek
302k odsłony
  1160   1

Cyrk wyborczy amerykański – gdzie w cyrku jest demokracja

Z Internetu
Z Internetu
Czy system wyborczy w USA jest chory. Jak jego forma świadczy o demokracji. Czy w cyrku jest demokracja. Jak głosować żeby demokrację wygrać.

Niedziela, 13 listopada, 10:00 p.m. na Florydzie...różnica czasu pomiędzy Florydą w Stanach Zjednoczonych, a Polską wynosi 6 godzin. Aby uzyskać aktualną godzinę na Florydzie należy odjąć sześć godzin od czasu w Polsce.

Ostatnie przed północą breaking news

Demokraci utrzymują Senat, ponieważ kontrola nad Izbą Reprezentantów pozostaje nierozstrzygnięta... aktualnie 204 miejsc D - 211 miejsc R... wymagane jest 218 miejsc. Dotychczasowe prognozy - 216 Dems, 218 Reps.

Wynik bitwy o kontrolę nad Izbą Reprezentantów jest obecnie największym pytaniem bez odpowiedzi po tym, jak Demokraci utrzymali niewielką większość w Senacie.

Która partia osiągnie 218 miejsc niezbędnych do uzyskania większości w Izbie Reprezentantów, będzie zależało od wyścigów w stanach z dużym udziałem kart do głosowania korespondencyjnego – w tym w Kalifornii, Oregon i Arizona, gdzie identyfikacja zwycięzcy w niektórych wyścigach może trwać tygodnie.

1. Demokraci utrzymają kontrolę nad Senatem po zwycięstwach w łeb-w-łeb rywalizacjach w Nevadzie i Arizonie.

2. Nierozstrzygnięcie w Georgii - stanowe wybory do Senatu zmierzają do drugiej tury 6 grudnia, a zwycięstwo Demokratów zwiększyłoby większość partii w Izbie. Special election in Oklahoma - dodatkowe miejsce do zasiedlenia.

3. Ile głosów pozostało do policzenia?.. kilka dni po dniu wyborów głosy są nadal liczone... są tysiące kart do głosowania w kluczowych wyścigach, w których Demokraci zwycięzcy jeszcze nie przewidzieli i zastanawiają się jak liczyć.

Wielkie zwycięstwo - Sukces stulecia - Republikanie na obu łopatkach... Wybory wygrali Demokraci – taka jest narracja Demokratów we wszystkich liczących się mediach, telewizyjnych i prasowych...Media pracują nad nadaniem temu jak największego rozgłosu i fanfar... Demokraci są nie do pobicia... Republikanie są zakałą Ameryki.

"Naród amerykański odrzucił antydemokratyczny, autorytarny, paskudny i dzielący kierunek, w którym republikanie MAGA chcieli pchnąć nasz kraj" - powiedział Schumer po tym, jak reelekcja senator Catherine Cortez Masto w Nevadzie przypieczętowała kontrolę nad izbą dla Demokratów Bidena.

Trump się miota, wzywa do "zrobienia czegoś" w Arizonie, mówi, że wybory tam są "skażone". "Maszyny do głosowania zbyt często nie działały, ale tylko w okręgach republikańskich. Ludzie byli zmuszani do czekania godzinami, a potem byli wyczerpani lub mieli inne rzeczy do zrobienia i tysiącami opuszczali miejsca głosowania."

Trump ostro skrytykował Mitycha McConnella, lidera mniejszości Senatu od 2021 roku, za wycofanie funduszy z wyścigu Republikańskiego kandydata Mastersa w Arizonie, aby pomóc w sfinansowaniu kampanii kandydatów republikanów na Alasce, którzy byli w opozycji do Trumpa. 

Trumpa już prawie nikt nie słucha; po tym jak kilku kandydatów których popierał przepadło, już wskazywany jest jako "loser"... W najbliższy wtorek ma ogłosić decyzję o kandydowaniu w wyborach prezydenckich 2024... Większość członków rodziny to mu odradza... Melania przekonuje - "odpuść sobie... daj nam pożyć... rozszarpią nas na kawałki" ... Donald jest rozgoryczony, roztrzęsiony ale też bardzo wkurzony... Czy przeważy jego "ego"  czy rozsądek, już wkrótce się okaże.

W tsunami triumfalnych informacji telewizyjnych i artykułów - w CNN, MSNBC, ABC, NBC, CBS; NYT, WT, LAT i dziesiątków medialnych agencji w całych Stanach Zjednoczonych opanowanych przez Demokratów – toną doniesienia mediów „drugiego obiegu”, takich jak Newsmax News, One American News... Fox News jest zaliczany do mediów republikańskich, co tylko częściowo jest praktyczną prawdą; Washington Post, Washington Times, Wall Street, Forbes... potrafią być bardziej obiektywne, chociaż rzadko ośmielają się występować przeciw mediom głównego obiegu... Facebook (Meta), Twitter, Instagram, Microsoft Teams to chyba główne źródła lewicowej agenda w mediach społecznościowych.

Wyłowiłem w Newsmax News Network artykuł którego autorem jest Deroy Murdock.

Deroy Murdock jest współpracownikiem Fox News w NYC,  starszym członkiem London Center for Policy Research; przede wszystkim jest amerykańskim komentatorem politycznym i redaktorem współpracującym z National Review Online. Pochodzi z Los Angeles i jest Amerykaninem w pierwszym pokoleniu, a jego rodzice urodzili się w Kostaryce...Jest współpracownikiem Fox News, którego komentarze polityczne były również emitowane w programach ABC Nightline, NBC Nightly News, CNN, MSNBC, PBS, innych telewizyjnych kanałach informacyjnych i wielu stacjach radiowych... Trudno go posądzać o jakieś anty-sentymenty, gdyż dał się poznać jako w miarę obiektywny komentator.

“Ballot Buffoonery Makes US Vote System a Fourth-World Sham”

"Bufonada wyborcza sprawia, że amerykański system głosowania jest fikcją godną Czwartego Świata"

Lubię to! Skomentuj29 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka