E.B E.B
156
BLOG

Prezydent Nawrocki rusza w Polskę

E.B E.B Polityka Obserwuj notkę 25


Prezydent Polski nie jest od realizowania niemieckiego interesu narodowego.

Polski rolnik, polskie pole, polski chleb na polskim stole. 

Hasło z kampanii prezydenckiej dzisiaj już prezydent Karol Nawrocki powtórzył w miejscowości Krąpiel w woj. zachodnio-pomorskim, podczas spotkania z rolnikami, podpisując jednocześnie projekt ustawy "Ochrona polskiej wsi".

Jej celem jest m.in. wydłużenie moratorium na sprzedaż ziemi rolnej należącej do państwa. Ma ono wygasnąć w 2026 r., a chodzi o ziemię należącą do Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.

"Polska wieś potrzebuje realnego działania w kierunku naszego bezpieczeństwa żywnościowego. Ustawa o ochronie polskiej wsi wzywa większość parlamentarną, aby przedłużyć moratorium na zakaz sprzedaży polskiej ziemi i to dzisiaj podpisałem" – powiedział Karol Nawrocki.

Dodał, że w projektowanej ustawie wzywa także do zmiany preambuły ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego, którą określił „konstytucją polskiego rolnictwa".

"Chcę, aby przyjąć ustawę o kształtowaniu ustroju rolnego z nową preambułą, co da nam narzędzie do potencjalnej reakcji w sytuacji, kiedy w życie wejdzie umowa z krajami Mercosur i kiedy znowu polski rynek będzie zalewany przez produkty z Ukrainy". 

" To rozwiązanie powinno spodobać się rolnikom w całej Europie. Rolnicy z innych krajów europejskich także są bardzo zaniepokojeni podpisaniem umowy Unii Europejskiej z państwami Mercosur. Jest to rozwiązanie dla mnie najważniejsze, bo jest w imieniu polskich rolników, ale mam nadzieję, że nasi partnerzy spoza granic Rzeczpospolitej, w Unii Europejskiej, pójdą tą samą drogą i zbudujemy koalicję państw, które są przeciwne podpisaniu umowy Unii Europejskiej z państwami Mercosur. Będę o tym przypominał na arenie międzynarodowej z pełną konsekwencją ".

 Główne założenia inicjatywy ustawodawczej Prezydenta Karola Nawrockiego to:

- Przedłużenie zakazu wyprzedaży polskiej ziemi w obce ręce o 10 lat do 2036 roku,

- Zmiana w preambule ustawy o kształtowaniu ustroju realnego w celu zobowiązania władzy publicznej do ochrony przed efektami      umowy UE–Mercosur i napływu towarów rolnych z Ukrainy,

- „Nie” dla likwidacji Wspólnej Polityki Rolnej UE,

- „Nie” dla zmniejszenia budżetu na rolnictwo.

 "Ustawa o ochronie polskiej wsi wzywa już dziś większość parlamentarną i polski rząd, zgodnie z moimi obietnicami wyborczymi, do tego, aby przedłużyć moratorium na zakaz sprzedaży polskiej ziemi – i to dzisiaj podpisałem" – przekazał Karol Nawrocki.

Prezydent RP przekazał, że rządzący muszą aktywnie walczyć z zagrożeniami dla polskiej wsi, a dziś podpisana inicjatywa ustawodawcza jest narzędziem umożliwiającym ochronę interesów polskich rolników. 

"Wychodzę naprzeciw, poza polityką, do wszystkich środowisk w polskim parlamencie i do polskiego rządu, abyśmy przyjęli ustawę z nową preambułą" – akcentował.

https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/prezydent-rp-podpisal-inicjatywe-ustawodawcza-ochrona-polskiej-wsi,104906

https://www.prawo.pl/samorzad/prezydent-karol-nawrocki-podpisal-projekt-ustawy-o-ochronie-polskiej-wsi,534366.html


To już trzecia ustawa podpisana przez prezydenta, która będzie skierowana do polskiego sejmu.

Wczoraj w Kolbuszowej w woj. podkarpackim Karol Nawrocki podpisał projekt drugiej ustawy: " Pit zero. Rodzina na plus".

Propozycje prezydenta dotyczą zerowego PIT dla rodzin, które mają dwoje lub więcej dzieci; zakładają też podwyższenie II progu podatkowego do 140 tys. zł.

Karol Nawrocki wskazał, że Polska dotknięta jest ogromnym kryzysem demograficznym. 

"Dlatego będę konsekwentnie powtarzał, że polskie rodziny mogą liczyć na wsparcie polskiego Prezydenta, a zwolnienie z PIT rodziców dwójki i więcej dzieci jest nie tylko moją obietnicą, ale też moim obowiązkiem wobec trwania Polski i niepodległości państwa polskiego" – mówił.

"Mam teraz apel do wszystkich parlamentarzystów, do Pana Premiera i do polskiego rządu. Drodzy Państwo, często, także i dzisiaj dziennikarze pytają mnie „a skąd na to mamy wziąć pieniądze i środki finansowe?”.

Dzisiaj jest bardzo ważny dzień w Polsce, bowiem dowiedzieliśmy się, jak środki finansowe z KPO zostały w Polsce rozdysponowane. Ja nie chcę środków finansowych w imieniu 10,5 miliona Polaków, którzy wybrali Plan 21, na sauny, solaria i ekspresy. Ja chcę środków finansowych dla polskich rodzin" – podkreślił.

"Kolejne pokolenia Polaków oczekują, żeby Polska była ambitna, żeby Polska była wielka i żeby była budowana wokół najważniejszych dla nas wartości, w tym wokół rodziny, o którą będę się upominał" – podkreślił prezydent Nawrocki w Kolbuszowej.

https://www.prezydent.pl/prawo/inicjatywy-ustawodawcze/prezydent-rp-z-wizyta-na-podkarpaciu,104851

Podczas wizyty pary prezydenckiej na Podkarpaciu Marta  Nawrocka odwiedziła Centrum Aktywności Seniora w Stalowej Woli.

https://www.prezydent.pl/malzonka-prezydenta/aktywnosc/pierwsza-dama-blisko-spraw-seniorow,104900

A tymczasem prezydent Donald Trump zaprosił prezydenta RP Karola Nawrockiego na robocze spotkanie w Białym Domu 3 września 2025.



E.B
O mnie E.B

Konstytucja RP  Art.14 Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność prasy i innych środków społecznego przekazu. Mam na imię Ewa. Na moim blogu można zamieszczać opinie niekoniecznie zgodne z moimi, pod warunkiem zachowania ogólnie przyjętych norm obyczajowych. Oczywiście mam swoje poglądy, ale blogowanie dla mnie, to swobodna wymiana myśli, możliwość dyskusji, formowanie swoich poglądów w zderzeniu z poglądami innych. Wolność nie tylko "krzyżami się mierzy"......

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (25)

Inne tematy w dziale Polityka