Blog
głos emerytki, ADMINISTRACJO, PRZEGINASZ !!!
elig
elig jestem na emeryturze
76 obserwujących 2894 notki 1566945 odsłon
elig, 23 czerwca 2018 r.

Na powitanie lata - śnieg

419 16 0 A A A

  Co prawda tylko w Tatrach, ale jednak... Jeszcze w ostatnich dniach wiosny w Warszawie było prawie 30 stopni ciepła, ale wczoraj [22.06.2018] i dzisiaj tylko 18. W Tatrach pokrywa śniegu sięga 7 cm {TUTAJ}. Postanowiłam napisać na moim blogu kilka słów na temat minionej wiosny. Żyję już kilkadziesiąt lat, lecz takiej jak w tym roku nie pamiętam.

  Marzec był jeszcze dość zwyczajny, raczej chłodny, ale w kwietniu, zaraz po Świętach Wielkiej Nocy, się zaczęło. W ciągu kilku dni na początku kwietnia nastała ciepła [a potem wręcz upalna] i słoneczna pogoda. Trwała ona właściwie bez przerwy ponad dwa i pół miesiąca, aż do 20 czerwca. Potem przyszło wspomniane wyżej ochłodzenie. Trzeba powiedzieć, że to lato zamiast wiosny było całkiem miłe, ale miało też swoje wady. Przez cały ten okres było tylko kilka dni z deszczem. Efektem jest oczywiście coraz bardziej dotkliwa susza.

  Znane powiedzenie głosi: "Ciepły marzec, mokry maj - będzie żyto niby gaj". W tym roku było na odwrót - marzec był chłodny, a maj upalny i suchy. Nie należy się więc spodziewać obfitych plonów. Ciekawi mnie, co będzie dalej. Skoro mieliśmy lato zamiast wiosny, to być może, w lecie zacznie się jesień, a na jesieni zima. Pożyjemy - zobaczymy.

Opublikowano: 23.06.2018 16:54.
Autor: elig
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

stara, tłusta, goła i wesoła (http://naszeblogi.pl/blog/196) (http://niepoprawni.pl/blog/6206)

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @murgrabia czorsztyński    Ale po co te pogadanki?  Idiotów przecież nie przekonają [bo...
  • Warto przeczytać wywiad z E.Mistewiczem:...
  • Komentarz z Ekspedyt.org:   Proca22 listopada 2018 godz. 17:02Priscillia Ludosky (33 lat)...

Tematy w dziale Rozmaitości