Blog
głos emerytki, ADMINISTRACJO, PRZEGINASZ !!!
elig
elig jestem na emeryturze
76 obserwujących 2894 notki 1566933 odsłony
elig, 5 października 2018 r.

Szaleństwo eurokratów

388 0 0 A A A

  W ostatnim numerze "Gazety Polskiej" jest obszerny wywiad z George Friedmanem zatytułowany "Polska to wschodząca potęga" [3.10.2018,str. 28-31, dostęp SMS - {TUTAJ}] Zacytuję jedną z wypowiedzi Friedmana:

"Europejska biurokracja jest zdesperowana. Jej celem jest nie tylko ocalenie jedności Unii, chce to zrobić, wymuszając na wszystkich państwach jednorodność. Sama idea, że Polska przestaje być liberalną demokracją w momencie, kiedy próbuje zmienić system kadencyjności sędziów, jest szaleństwem.".

  Tak - "szaleństwo" to dobre słowo. Dobrze charakteryzuje ono całokształt polityki eurokratów w ciągu ostatnich trzech lat. Wciąż kontynuują oni utarczki z Węgrami, zapewniając Orbanowi trzecią kadencję i większość konstytucyjną. Tę samą metodę zastosowali wobec rządu PiS w Polsce z podobnym skutkiem. Wymachiwanie artykułem 7 nikogo już nie przeraża, a i TSUE wkrótce zostanie zdewaluowany. Co więcej, eurokraci otworzyli dwa nowe fronty walki - z Włochami {TUTAJ} i z Rumunią {TUTAJ}. W przypadku Włoch, chodzi o ich nowy budżet, w przypadku Rumunii o reformę sądownictwa.

  Jedynym sukcesem eurokratów jest pewne załagodzenie kryzysu greckiego {TUTAJ}. Poza tym - same porażki. Widowiskową klapą zakończył się program tzw. relokacji uchodźców. Bruksela była całkowicie bezsilna wobec kryzysu imigracyjnego. Zmniejszenie napływu imigrantów jest wyłącznie zasługą działań poszczególnych państw, Węgier, Austrii, Włoch i Niemiec [porozumienie z Turcją], a nie Unii jako całości. Rokowania w sprawie Brexitu też zmierzają w stronę klęski {TUTAJ}.

  Nie zapomnę, jak eurokraci zareagowali w czerwcu 2016 na wieść o tym, iż Brytyjczycy postanowili opuścić UE. Cieszyli się jak goły w pokrzywach. Dopiero po dłuższym czasie dotarło do nich, że nie jest to bynajmniej sukces wspólnoty. W tej sytuacji jedyną szansą na dalsze trwanie UE są przyszłoroczne wybory do Europarlamentu. Mogą one zmienić sytuację polityczną i wysłać owych nawiedzonych eurokratów na zieloną trawkę. To się okaże za niecałe 200 dni.

Opublikowano: 05.10.2018 18:13.
Autor: elig
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

stara, tłusta, goła i wesoła (http://naszeblogi.pl/blog/196) (http://niepoprawni.pl/blog/6206)

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @murgrabia czorsztyński    Ale po co te pogadanki?  Idiotów przecież nie przekonają [bo...
  • Warto przeczytać wywiad z E.Mistewiczem:...
  • Komentarz z Ekspedyt.org:   Proca22 listopada 2018 godz. 17:02Priscillia Ludosky (33 lat)...

Tematy w dziale Polityka