78 obserwujących
2964 notki
1649k odsłon
388 odsłon

Szaleństwo eurokratów

Wykop Skomentuj

  W ostatnim numerze "Gazety Polskiej" jest obszerny wywiad z George Friedmanem zatytułowany "Polska to wschodząca potęga" [3.10.2018,str. 28-31, dostęp SMS - {TUTAJ}] Zacytuję jedną z wypowiedzi Friedmana:

"Europejska biurokracja jest zdesperowana. Jej celem jest nie tylko ocalenie jedności Unii, chce to zrobić, wymuszając na wszystkich państwach jednorodność. Sama idea, że Polska przestaje być liberalną demokracją w momencie, kiedy próbuje zmienić system kadencyjności sędziów, jest szaleństwem.".

  Tak - "szaleństwo" to dobre słowo. Dobrze charakteryzuje ono całokształt polityki eurokratów w ciągu ostatnich trzech lat. Wciąż kontynuują oni utarczki z Węgrami, zapewniając Orbanowi trzecią kadencję i większość konstytucyjną. Tę samą metodę zastosowali wobec rządu PiS w Polsce z podobnym skutkiem. Wymachiwanie artykułem 7 nikogo już nie przeraża, a i TSUE wkrótce zostanie zdewaluowany. Co więcej, eurokraci otworzyli dwa nowe fronty walki - z Włochami {TUTAJ} i z Rumunią {TUTAJ}. W przypadku Włoch, chodzi o ich nowy budżet, w przypadku Rumunii o reformę sądownictwa.

  Jedynym sukcesem eurokratów jest pewne załagodzenie kryzysu greckiego {TUTAJ}. Poza tym - same porażki. Widowiskową klapą zakończył się program tzw. relokacji uchodźców. Bruksela była całkowicie bezsilna wobec kryzysu imigracyjnego. Zmniejszenie napływu imigrantów jest wyłącznie zasługą działań poszczególnych państw, Węgier, Austrii, Włoch i Niemiec [porozumienie z Turcją], a nie Unii jako całości. Rokowania w sprawie Brexitu też zmierzają w stronę klęski {TUTAJ}.

  Nie zapomnę, jak eurokraci zareagowali w czerwcu 2016 na wieść o tym, iż Brytyjczycy postanowili opuścić UE. Cieszyli się jak goły w pokrzywach. Dopiero po dłuższym czasie dotarło do nich, że nie jest to bynajmniej sukces wspólnoty. W tej sytuacji jedyną szansą na dalsze trwanie UE są przyszłoroczne wybory do Europarlamentu. Mogą one zmienić sytuację polityczną i wysłać owych nawiedzonych eurokratów na zieloną trawkę. To się okaże za niecałe 200 dni.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka