19 obserwujących
836 notek
1189k odsłon
792 odsłony

Na stacji PKN Orlen zapłacisz smartfonem za pomocą aplikacji Orlen Mobile

Na 1300 stacjach PKN Orlen zapłacimy aplikacją Orlen Mobile, fot. PKN Orlen
Na 1300 stacjach PKN Orlen zapłacimy aplikacją Orlen Mobile, fot. PKN Orlen
Wykop Skomentuj8

Na stacjach PKN Orlen nie trzeba stać w kolejce do kasy, by zapłacić za paliwo. Można to zrobić bezpośrednio przy dystrybutorze za pomocą aplikacji Orlen Mobile, dostępnej na systemy IOS i Android. 

Może to ułatwić życie osobom z ograniczoną sprawnością ruchową czy też rodzicom podróżującym z małym dziećmi. Usługa adresowana jest również dla tych klientów, którzy wolą już po zwolnieniu dystrybutora, bez pośpiechu, udać się na zakupy albo skorzystać z oferty gastronomicznej na stacji. W okresie promocji dla tych, którzy po zapłaceniu rachunku za paliwo, skorzystają z oferty sklepowej i gastronomicznej w aplikacji zostały przygotowane atrakcyjne kupony rabatowe.


Jak płacić przy pomocy Orlen Mobile?

Procedura jest bardzo prosta.  Aby korzystać z usługi, należy się wcześniej zarejestrować w systemie oraz dodać swoją kartę płatniczą z odblokowaną możliwością płatności internetowych (system obsługuje karty MasterCard, Visa oraz Maestro). Przy zakładaniu konta w aplikacji Orlen Mobile trzeba wyrazić kilka zgód (w tym marketingowych), podać swoje dane oraz informacje niezbędne do powiązania z kontem karty płatniczej.

Po zatankowaniu należy zeskanować kod QR umieszczony na dystrybutorze. Po chwili na ekranie wyświetli się podsumowanie transakcji. Jeśli wszystkie informacje będą się zgadzać, wystarczy ją potwierdzić za pomocą ustalonego wcześniej kodu PIN. Funkcja Orlen Pay pozwoli uregulować płatność.

Mobilne płatności dostępne są na wybranych 1300 stacjach własnych koncernu w Polsce, na których dystrybutory oznakowane są specjalną naklejką, a także na czeskich stacjach Benzina. Z aplikacji mogą skorzystać osoby indywidualne i prowadzące działalność gospodarczą. Jeśli w procesie rejestracji podaliśmy dane firmy, fakturę otrzymamy pocztą e-mail.


PKN Orlen coraz silniejszy w Europie. Wyniki spółki w III kwartale 2018 r.

Wygoda i bezpieczeństwo klientów

- Płatności mobilne to kolejny krok mający na celu podniesienie satysfakcji klientów, umożliwiający skrócenie czasu związanego z tankowaniem aut. Niedawno otworzyliśmy najnowocześniejszą stację w Europie Orlen Drive, wprowadziliśmy usługę mobilnego kasjera. To wszystko sprawia, że umacniamy naszą pozycję i to właśnie nasza sieć wyznacza trendy na polskim, ale również europejskim rynku stacji paliw – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Nowa wersja aplikacji ORLEN Mobile, oprócz płatności przy dystrybutorze, daje między innymi również dostęp do historii transakcji, czy zbierania punktów VITAY. -  Oprócz wygody korzystania z płatności mobilnych kluczowym aspektem było dla nas bezpieczeństwo klientów. Dziś naszym klientom oddajemy produkt w pełni niezawodny i spełniający najwyższe standardy w zakresie ochrony danych. Na przykład zgodnie z najnowszymi trendami w dziedzinie płatności internetowych, w trakcie transakcji nie są przekazywane dane karty, a jedynie jej wirtualny numer – twierdzi Patrycja Klarecka, Członek Zarządu ds. Sprzedaży Detalicznej.

PKN Orlen otworzył najnowocześniejszą w Europie stację paliw drive-through

Minusem jest to, że w aplikacji nie ma możliwości skorzystania ze zniżek w ramach Karty Dużej Rodziny. W tym celu trzeba udać się do kasy.

Wprowadzenie modułu płatniczego Orlen Pay w aplikacji Orlen Mobile powstało w ramach szerszego projektu. Pierwszym jego etapem było wdrożenie w połowie 2016 r. systemu płatności mobilnych mFLOTA, który skierowany był wyłącznie do klientów biznesowych. Poprzedni projekt PKN Orlen skierowany do klientów indywidualnych JustDrive został wyłączony 24 godz. po uruchomieniu w efekcie sporu pomiędzy paliwowym koncernem a spółką Itimagination. Orlen Pay ma szansę upowszechnić się na stałe.

Zobacz materiał wideo (PAP Media) 


źródło: PKN Orlen, money.pl, pc world

ja

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka