21 obserwujących
927 notek
1295k odsłon
  1028   0

Zagraniczne stacje PKN ORLEN będą działały pod polską marką

Na zagranicznych stacjach należących do PKN ORLEN pojawi się rodzima marka. Fot. PKN ORLEN
Na zagranicznych stacjach należących do PKN ORLEN pojawi się rodzima marka. Fot. PKN ORLEN

Na niemieckich, czeskich i słowackich stacjach benzynowych należących do polskiego koncernu pojawi się wkrótce rodzima marka. Koncern chce być rozpoznawalny globalnie.

PKN ORLEN jeszcze w tym roku rozpocznie cobranding, ktory będzie polegał na dodaniu na czeskich, niemieckich i słowackich stacjach należących do koncernu marki ORLEN. Lokalne nazwy Benzina i Star na razie nie znikną. 

- Podjęliśmy strategiczną decyzję, że będziemy budować jedną międzynarodową markę ORLEN na wszystkich rynkach, gdzie prowadzimy działalność lub sprzedawane są nasze produkty – poinformował podczas Kongresu 590 w Jasionce pod Rzeszowem prezes PKN ORLEN Daniel Obajtek.


- Jesteśmy narodowym championem – największą firmą w tej części Europy i najcenniejszą polską marką wycenianą na 4,7 mld zł, ale bez spójnego wizerunku nie wykorzystujemy w pełni naszego potencjału – dodał Obajtek.  - Celem rebrandingu jest dotarcie do nowych grup klientów i zwiększanie wolumenów sprzedaży – dodała Patrycja Klarecka, członek zarządu PKN ORLEN.

- Nie przewidujemy rewolucji, dlatego na tym etapie nie likwidujemy bliskich klientowi marek lokalnych w Czechach, na Słowacji i w Niemczech, ale łączymy je z logotypem Grupy Orlen. Pozwoli to zbudować rozpoznawalność marki Orlen na tych rynkach. Docelowy rebranding pozwoli nam uzyskać synergie w obszarze komunikacji i marketingu, a jego wsparciem będzie wykorzystanie naszego dalszego zaangażowania w jeden z najbardziej popularnych sportów na świecie, czyli Formułę 1 – dodał prezes koncernu. Chodzi o to, by klienci przyzwyczaili się do nowej marki.

Rebranding potrwa kilka lat i będzie kosztował kilkadziesiąt milionów złotych.

PKN ORLEN ma w Niemczech 584 stacje paliw działające pod marką Star, 413 stacji w Czechach i osiem na Słowacji pod marką Benzina. Dwadzieścia pięć stacji na Litwie już działa pod marką Orlen. 

[/twitter-tweet]


BG


Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka