Fabryka Prostych Rozwiązań
Teksty i odniesienia tutaj wynikają z moich fascynacji lub dezaprobaty. To nie są firmowe porady inwestycyjne, tylko prywatne opinie. Jeśli tu czegoś nie rozumiesz -pytaj, a jeśli mimo to nie rozumiesz -nie rób tego. Ale dostałeś szansę zrobienia tego.
27 obserwujących
1949 notek
445k odsłon
194 odsłony

Prosta mowa - o stosowaniu kryptowalut

Wykop Skomentuj9To może się przydać komuś początkującemu, ale trochę już zorientowanemu w pojęciu kryptowalut. Dla uproszczenia przekazu wybieram tylko niektóre aspekty.

Są i będą kryptowaluty o różnych cechach, a te cechy czasem nam pasują, a czasem nie. I jest tych kryptowalut bardzo wiele. Dlatego warto zastanowić się nad własnymi potrzebami, w tej dziedzinie i wtedy wybierać.

Uważam, że:


Bitcoin to najbezpieczniejsza z krypto, ale kiedy wzrośnie jego wartość, to wzrosną też opłaty transakcyjne i wtedy spadnie atrakcyjność, w stosunku do opłat z tradycyjnych serwisów płatności. Trochę możnna tu pomóc wybierając portfele z obsługą Segwit na bitcoinie (czyli adresy zaczynają się od: bc1... lub 3..., a nie jak dotąd od: 1...). Wprawdzie Lightning Network  rozwiązuje problem opłat na bitcoinie, ale jest jeszcze zbyt skomplikowany dla zwykłych ludzi. Więc zasadniczo okazuje się, że bitcoin najlepiej nadaje się do przechowywania wartości kapitału (takie cyfrowe złoto).

Nano - to krypto najtańsza i najszybsza w transakcjach. https://www.salon24.pl/u/epkun/952308,nano-najlatwiejsza-i-najtansza-w-uzyciu-kryptowaluta

Stellar - to krypto podobnie szybka, ale z małymi opłatami transakcyjnymi, ale też nieznacznie inflacyjna (więc średnio przechowuje wartość). Ale działa pewnie i ma dobra obsługe.

Dash - nieco większe opłaty, ale dobrze działająca np. w Wenezueli.

Litecoin - nieco większe opłaty, ale występująca w wielu parach na wielu giełdach.

Ważna jest wymienialność krypto na różnych giełdach (polskie: Bitbay, Coxi,  inne: Binance, KuCoin, StellarX, DEXy) -giełdy wymagają oddzielnego omówienia. Wymienione wyżej krypto są łatwo dostępne i dobrze wymienialne na wielu giełdach.

A oto gówny przekaz tej notki:

Najbezpieczniej i najwygodniej jest używać dwóch rodzajów portfeli: magazynującego i podręcznego.

Portfel magazynujący

- przechowuje wartość kapitału, czyli używa kryptowaluty Bitcoin

Portfel podręczny

-służy do bieżących transakcji, czyli w krypto Nano, Stellar, Dash, Litecoin... Są do tego portfele zbiorcze lub oddzielne, ale teraz ich nie omówię.

Używając tych dwóch rodzajów portfeli oraz obsług wymiany krypto (giełdy, DEX...), wykorzystujemy najlepsze cechy obecnych kryptowalut i unikamy wad.


Tu przerwę, by nie blokować początkującym przyswajania informacji. Takie wstawki informacyjne zamierzam tu wrzucać częściej.
KungaluBay

Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie