2 obserwujących
108 notek
39k odsłon
  256   0

Tolerowanie ideologii LGBT, to wypełnianie żądań Szatana


Czerwiec to miesiąc, w którym osoby LGBT+ na całym świecie obchodzą miesiąc dumy. Wrzaskliwe, prowokacyjne, coraz bardziej zuchwałe seksualnie obrzydliwe parady,  maszerują ulicami miast. Również w Polsce. I to coraz mniejszych miast, co budzi zachwyt wielu. Gryfino, Milicz, Sanok, Słubice i Czaplinek z Pol'and'Rock Festivalem.

Jednak dlaczego czerwiec?

Takie właśnie pytanie postawił przed kilkoma dniami bloger AndMan. I udzielił na nie odpowiedzi:

„Znalazłem zdjęcia z berlińskich parad i wszystko stało się jasne! Trudno z gołymi czterema literami w zimnych okresach naszego roku po ulicach latać. Zostaje więc okres cieplejszy, a czerwiec się świetnie do tego nadaje.”

Czy rzeczywiście?

Czerwiec, to w życiu Kościoła Katolickiego i wiernych, miesiąc szczególny. Odprawiane są wtedy (codziennie), nabożeństwa czerwcowe.

Nabożeństwo czerwcowe to powszechne określenie nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które – zgodnie ze swoją nazwą – jest odprawiane codziennie przez cały czerwiec, zazwyczaj przed lub po wieczornej Mszy świętej.

Podczas nabożeństwa czerwcowego zgromadzeni odmawiają/śpiewają Litanię do Najświętszego Serca Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu i wykonują pieśni, np. „Serce Twe, Jezu”, „Jezu Miłości Twej”, „Kochajmy Pana”. Ponadto, jeżeli nabożeństwo odbywa się w kościele, celebrans wystawia Najświętszy Sakrament do adoracji wiernych.

Idea nabożeństw czerwcowych narodziła się w połowie XIX w. w głowie francuskiej siostry wizytki, Anieli de Sainte-Croix. Zakonnicę zainspirowały już wówczas popularne nabożeństwa majowe, miała nawet powiedzieć, że „skoro maj jest poświęcony Matce Bożej, to czerwiec trzeba ofiarować Sercu Jezusowemu”. Pomysł ten padł na bardzo podatny grunt – najpierw uzyskał aprobatę biskupa Paryża, a później papieża Piusa IX, który w 1873 r. zatwierdził nabożeństwo czerwcowe jako oficjalną modlitwę Kościoła powszechnego. W Polsce po raz pierwszy zostało jednak ono odprawione znacznie wcześniej – 1 czerwca 1857 r. w Lublinie. (Mam pytanie: Czy w tych latach, organizowane były „parady równości”?)

Trzeba zaznaczyć, że wybór czerwca jako miesiąca nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa nie był wyborem przypadkowym. W ten sposób nawiązano bowiem do objawień, podczas których Chrystus przekazał s. Małgorzacie Marii Alacoque (późniejszej świętej) 12 obietnic dotyczących czcicieli Jego Serca. Miały one miejsce w czerwcu (!) 1675 r.
                                                                                                        

                                                                                                                ***
Non serviam! - Miał powiedzieć Lucyfer.

Lubię to! Skomentuj44 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale