Internet
Internet
Eternity Eternity
1629
BLOG

Prosto w oczy, skąd się bierze chamstwo w salonie24?

Eternity Eternity Blogi Obserwuj temat Obserwuj notkę 275

Każdy, kto popiera inną partię, niż PiS jest oczywistym wrogiem. Debilem, idiotą, prostakiem, chamem i kanalią. Albo kanalią plus, dla wzmocnienia wyzwiska. Jakby nieuchronnie nadchodziła jakaś ponura era nowego barbarzyństwa: grubiaństwa, prostactwa, wulgarności, całe tabory głównie z prowincji.

Dzisiejsze poczynania, frazeologia, narracyjny animusz PiS w najmniejszej już mierze wersalem nie są. Nowa elita władzy przywdziała szaty zbawcy, który podnosi z kolan lud (naród, suwerena), nie tylko oddaje mu głos, ale też twierdzi, że jego głosem przemawia. I z (rzekomo ludowego) prostactwa uczyniła swój oręż.

 Jakże bolesne są wszystkie te legendarne już epitety: te mordy zdradzieckie, te gorsze sorty, te szmalcowniczki. Obcesowy „bon ton” wydaje się roznosić jak zaraza, przenikać całe życie społeczne. Nic więc dziwnego, że wielu komentatorów polskiej polityki wpadło w pułapkę mechanicznego, łatwego uogólnienia: oto wyniesiony lud ukazuje swoje prawdziwe oblicze, dostaje wszak na to przyzwolenie, więcej – zachętę od nowej elity. Problem, że chamstwo pisowskie jest klasowe i politycznie naznaczone.

Wreszcie wkraczamy w dział psychologii. Kto tu jest większym chamem, kto zaczął, a kto tylko na chamstwo chamstwem odpowiada? Salon24, krytykujesz Polaków /oczywiście, czytaj PiS/ jesteś zdrajca, anty polskim draniem. PiS jest mylony z Polska, ba gorzej, zwolennicy pisu uważają się za patriotów, a są zwykłymi draniami bez wykształcenia.
 Jak taki pisiak postępuje w salonie? Zasadniczo są 2 grupy. Pierwsza, zwani jednozdaniowi. Oni przeważają, nie są blogerami, są półanalfabetami. Na przeczytana notkę, walą prosto z mostu. Nie ustosunkowują się do treści, lecz do autora.
 Co za kretyn pisze, robi komentarz nasz „Kaziu’. Jednozdaniowy tylko czekają na szerszy komentarz napisany przez osobę, która nie darzy pisu sympatią. Wtedy następuje chamski atak, wyzwanie takiej osoby od najgorszej.
Druga grupa reprezentująca PiS to tzw. ćwierć inteligenci. Pochodzący z klasy robotniczej po maturze na prowincji. Ci czasem pisza notki o zastraszającej głupocie.

Skąd ci ludzie tu się biorą? Naprawdę z przykrością to pisze. Bez zezwolenia adminow, ich tu by nie było. Regulamin salonu24 jest obecnie żartem, farsa. Ludzie porządni maja dosyć. W życiu prywatnym, zawodowym nikt ich upokarza. Tutaj doznają szoku, odchodzą.

Roz(c)hamowali się „patrioci” na niepodległościowych manifestacjach, kibole na jasnogórskich błoniach, niewydolne intelektualnie indywidua czczące po lasach Adolfa Hitlera.

 W archaicznym znaczeniu cham to tyle, co nieokrzesany człowiek z gminu, chłop, plebejusz. Współczesna definicja to prostak, ordynarny gbur. Można ją wzbogacić definicją literacką Jacka Dukaja („Lód”): „Cham obrzydliwy, czemu nie, piękną karierę można zrobić, chamstwo ma wielką przyszłość, cały świat stoi przed chamstwem otworem, subtelni, wstydliwi i wrażliwi ustępują przed nim, bo tylko cham by ustał i nie ustąpił, mądrzy nie wdają się w dyskusje przegrane po pierwszym ciosie maczugi, szlachetni litują się nad chama nieszczęściem, cham prze naprzód, nic nie mąci spokoju jego chamskiej duszy, cham się nie wstydzi, nie czerwieni, nie uśmiecha przepraszająco, on nawet nie widzi drwin i szyderstw, nigdy nie czuje się nieswojo i niezręcznie – ponieważ jest chamem”.

Jakie to ma w salonie znaczenie? Bardzo niewielkie, bo cham nie ma wstydu, tym bardziej gdzie ukrywa się pod nickiem czuje się bezpiecznym. Admin usunie, za moment nick zmieni i dalej hulaj dusza…

Niektórzy ze zgrozą dziś pytają: to taki właśnie jest nasz naród? Dlaczego do tej pory nie widzieliśmy, że drzemią w nim niezmierzone pokłady grubiaństwa i prymitywizmu? Cóż, nie jest tak, byśmy z chamstwem mieli do czynienia od roku czy dwóch. Tyle że coraz większej liczbie ludzi wydaje się, że inaczej żyć już się nie da, jak tylko „przeć naprzód i się nie czerwienić”.
Aby ktoś nie czul się obrażonym jestem zobowiązany poprzeć przykładami, jak wygląda ‘dyskusja’ w salonie. Wreszcie, pytanie finałowe. Jakiego chcemy salonu? Czy nadal możemy i będziemy tolerować obecna sytuacje? Czy wreszcie ktoś powie - enough, too much – i spróbuje zmienić obecne jego oblicze?

Co piszą inne Portale?

Co to jest zniesławienie?
Każdy bloger lub firma, która korzysta z sieci, powinna być świadoma ustaw o zniesławieniu w Internecie. W większości przypadków, akty zniesławienia online podlegają tym samym prawom, co przestępstwa offline.

Przykład dyskusji w salonie24

Cyt:

bemowo1312 listopada 2022, 12:28
@IoI
Umiesz czerwony niedorozwiniety peni.e czytac.Otwarci,zeby was z antify ruch.c .I czasami sie spusc.c,Ale wpadnij nie pekaj.Mocna dziewczynko z dwoma chu.i.
Po prostu dales swojej lewackiej du.y publicznie.O kur.a ekschibicjonista!!!


bemowo1328 października 2022, 11:48
E tam.Komuszki juz chwytaja brzytwy.Kur.a wasza mac.Brzytwa ma to do siebie,ze goli,pierd.li i o nic nie pyta.Jeznach Wiesiek z obcietymi jajami Stary ze Szczecina z obcietym przekazem z KWPZPR ze Szczecina i tylko Majka sie zsiusiala w majtki i musiala...no bo musiala.Majka jest w porzo,i prosze tej Pani nie obrazac.Prosze!!!


Młot Karol17 lutego 2023, 12:57
@Waldenar Korczyński

Widzisz, kurwiu kacapski, długość granicy między cywilizacją białego człowieka a wami, moskiewską zgrają bydląt, nie ma żadnego znaczenia.
Łamiemy was i niedługo złamiemy. Wrócicie do sracza, z którego wyleźliście.


Są tego setki…

Komentarze takie jak ten mogą być słusznie uznane za oszczercze,
Jeśli masz skargę dotyczącą jednego z naszych blogów, prosimy o zastosowanie się do naszej procedury składania skarg.
Wydaje mi się, ze tak powinny zareagować władze salonu24.

Wasze zdanie na ten temat?

"To, jak ludzie traktują innych, jest bezpośrednim odzwierciedleniem tego, jak czują się sami ze sobą."
~Paulo Coelho

A może zamienić wyraz cham na?
Nie cywilny, szorstki, impertynencki, bezczelny, zuchwały, niewyrafinowany, niekulturalny, niecywilizowany, nieokrzesany, grubiański, wulgarny, szorstki.

https://www.psychologytoday.com/ca/blog/the-gen-y-psy/201802/is-social-media-making-us-ruder
https://medium.com/@goboldfish/is-social-media-making-people-rude-and-outrageous-b1ff60b7ab4c

Zobacz galerię zdjęć:

Internet
Internet Internet Internet
Eternity
O mnie Eternity

Try to be Meraki, - means “to do something with soul, creativity, or love”

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura