42 obserwujących
250 notek
313k odsłon
1003 odsłony

Lenin zawsze żywy…

Wykop Skomentuj66

 Dlaczego Polacy nadal – po tylu latach – kochają socjalizm? Wspomnienia z tego burdelu i syfu powinny być dla większości negatywne, a jednak tak nie jest. Polak woli mieć pewną, bezpieczną prace, średnio płatną, ale bez wysiłku i groźby utraty. Woli pracować dla kogoś. Najbardziej dla swojego państwa. Polak nie lubi ludzi bogatych, ludzi sukcesu. Gdy państwo zagwarantuje mu niezły byt, będzie szczęśliwy.


 

 Polak nigdy nie był Amerykaninem, który był zmuszony wędrować z siekierą w reku i Biblia na Zachód, do upragnionego Eldorado. Polak nie miał swojej Kalifornii.

 Dzisiaj, od 10 lat Polacy sa wolni i spełnili swój dream, o którym ja nie mogłem nawet marzyc. 2 milionów Polaków wyjechało za pracą na Zachód. Część wróci, część zostanie. To nie premier polski, czy szkocki spowodował tą emigracje. To Polak i Hiszpan wybrali swoją drogę. Wreszcie ludzie zaczynają rozumieć, że mieszka się tam, gdzie się pracuje.


  

Coraz więcej studentów wybiera pracę za granicą. fot. Łukasz Giza / Agencja GazetaU Dariusza Miłka co roku kupuje buty ponad połowa Polaków. YouTube.com / AWR Wprost

 

W 1989 roku zaczął handel na bazarze. W 2014 Forbes wstawił go na listę światowych miliarderów: Dariusz Miłek

 

W życiu niczego nie sprywatyzował, nie odziedziczył, nie miał znajomych wśród polityków czy ministrów, nie podpisał ani jednego kontraktu z państwową firmą. A jednak, udało mu się zgromadzić majątek wyceniany na ponad miliard dolarów.Nieprawdopodobna kariera Dariusza Miłka.

 Polacy sa najspokojniejszym narodem w Europie. Jaka była tego przyczyna? Czyżby zjawiska, które wtedy nastąpiły przekraczały ludzką wyobraźnie, ludzie możliwości naszego pojmowania? Powstanie Warszawskie były ostatnim etapem polskiej martyrologii. Takich strat nie znała polska historia. Holocaust i PW przekroczyły możliwości naszego rozumienia - pojęcia śmierci i życia.

 Potem już nigdy, Poznań 1956 roku nie był Budapesztem, a warszawski marzec 1968 roku, czeska Pragą.

Wreszcie Stan Wojenny wybitnie wykazał, że Polak nie będzie zabijał mszcząc się za socjalizm, którego był także powodem.


 

Budapeszt 1956 r.

 http://moly.hu/merites-rovatok/moly-mult-1956 


http://mswara-holocaust.wikispaces.com/Photography

 

Powstanie Warszawskie

Na koniec religia. Mam wrażenie, że im mniej kościoła, tym więcej Chrystusa. Szkodzą wierze kościelne przepisy i deklaracje dotyczące najbardziej intymnych, duchowych form transcendencji.

To bardzo poważny problem. To, co można wyczytać w najdoskonalszym nawet katechizmie, staje się nieadekwatne do jego osobistego doświadczenia. I to jest moment, w którym traci się wiarę.

 

Obecna Polska to kraj sukcesu nieznanego w naszej jakże biednej i upodlonej historii. Za następne 30-40 lat dorównamy części naszych Zachodnich sąsiadów. Polak, autentycznie będzie sie czuł się Europejczykiem, pełną gębą.

 
Północ będzie zapracowana z większą stopa życiową. Południe nadal będzie piło dobre wino, jadło dobre sery, miało wiele dobrego czasu i mniej pieniędzy…

Wykop Skomentuj66
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura